W wojnie hybrydowej przeciwko Litwie i krajom mostu bałtycko-czarnomorskiego Rosja i jej poplecznicy z okupowanej przez łukaszystowski reżim Białorusi postanowili praktycznie otwarcie wykorzystać czynnik terroryzmu islamskiego. Celem jest rozpalenie wojny między cywilizacjami, wojny międzywyznaniowej, wojny między islamem i chrześcijaństwem na terytorium krajów wschodniej flanki NATO.

Jak wszyscy wiedzą, gdy tylko wyszły na jaw fakty zorganizowania przedostania się na Litwę nielegalnych migrantów z terytorium Białorusi przy pomocy białoruskich strażników granicznych, Mińsk, dzięki wskazówce z Moskwy, oskarżył Litwę o rasizm i zabójstwo jednego z nielegalnych imigrantów.

W środę na różne skrzynki mejlowe Litwie wysłano listy od rzekomych „wojowników Allaha”, którzy obiecują ukarać Litwinów za „rasizm” i „zamordowanie” brata w wierze, informuj intvua.com powołując się na portal Alfa.lt.

List, który został podpisany w imieniu niejakiego Jósefa Arafata, zawiera groźby o następującym charakterze:

„My – wojownicy Allaha – informujemy, że pomścimy naszych muzułmańskich braci. Najpierw informujemy, że podłożyliśmy bomby. Powinniście rozumieć nasze intencje. Nadal będziemy działać bez ostrzeżenia. Powinniście wiedzieć, że w waszym kraju są tysiące naszych braci – najlepszych wojowników, którzy nie boją się śmierci. Kochamy śmierć tak, jak ty kochasz życie, jesteśmy wojownikami, którzy walczą dzień i noc. Allah Akbar”.

List zawiera również listę zaminowanych miejsc. Większość adresów to duże galerie handlowe.

PRZECZYTAJ:

John McCain: Putin używa uchodźców jako broni

Policja poinformowała, że ​​nie otrzymała żadnych informacji o zaminowanych budynkach w Wilnie. Rzecznik policji Ramunas Matonis powiedział, że wszystkie wyżej wymienione budynki zostaną sprawdzone.

Wielokrotnie pisaliśmy o olbrzymim wpływie Moskwy na ruchy radykalnych islamistów i terrorystów na łamach naszego portalu, ale nigdy wcześniej służby specjalne Rosji i Białorusi nie zrobiły tego w tak niezręczny, głupi i otwarty sposób. W tym kontekście warto przypomnieć list Hamasu o rzekomym zaminowaniu samolotu, w którym leciał Protasiewicz. Ślady tego listu, które trafiają nawet nie do Mińska, ale do Moskwy…

Szczerze mówiąc, wcześniej tak absurdalnego użycia czynnika islamskiego Moskwa nigdy sobie nie pozwoliała. Degradacja jest oczywista … Ale to sprawia, że ​​reżimy w Moskwie i Mińsku są jeszcze bardziej niebezpieczne. O możliwym scenariuszu pisze portal Sprotyv.info.

Przypomnijmy, The Washington Post opublikował informacjęamerykańskich służb specjalnych, że CyberCaliphate udający zwolenników organizacji Państwa Islamskiego faktycznie okazał się jednostką wojskową p/p 54777 GRU (Głównego Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej), która prowadzi psychologiczną wojnę przeciwko krajom zachodnim.

PRZECZYTAJ:

Fundamenty pod islamski terroryzm kładł KGB

Kilka lat temu portal Jagiellonia.org podjął wysiłek i przetłumaczył to co oficer FSB ma do powiedzenia w sprawie zaangażowania FSB w islamski terroryzm. W telewizji ukraińskiej 1+1 w programie „TSN. Tydzień” pokazano wywiad, który może wywołać prawdziwy skandal szpiegowski. Oficer Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), specjalista od organizacji terrorystycznych, powiedział w nim, że za aktywną działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml. Choć mówi się o tym od dawna, dotąd nie było na to dowodów.

Słowa rosyjskiego oficera zostały już zweryfikowane. Fachowcy dwukrotnie sprawdzali jego wiarygodność za pomocą wykrywacza kłamstw. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości: funkcjonariusz FSB mówi prawdę.

Służby specjalne Federacji Rosyjskiej uczestniczyły w tworzeniu uzbrojonych grup islamskich, w tym Państwa Islamskiego – twierdzi Said Ismagiłow, mufti z Muzułmańskiej Rady Ukrainy „Umma”  w wywiadzie udzielonym portalowi Informator.news.

„Faktem jest, że większość ludzi, a przede wszystkim oficerowie, którzy przybyli walczyć po stronie Państwa Islamskiego są z Federacji Rosyjskiej. Drugim językiem po arabskim w tym ugrupowaniu jest rosyjski. Według dzisiejszych danych kilka tysięcy bojowników to są Rosjanie. Większość z nich to wojskowi lub byli wojskowi. Na stronę Państwa Islamskiego przeszli też iraccy żołnierze i oficerowie, którzy kiedyś byli szkoleni w wyższych wojskowych uczelniach Federacji Rosyjskiej”

– twierdzi Said Ismagiłow, mufti z Muzułmańskiej Rady Ukrainy „Umma”.

Według Ismagiłowa fakt, że Państwo Islamskie walczy z przeciwnikami dyktatora Baszara al-Asada jest kolejnym dowodem na to, że ISIS został stworzony z udziałem rosyjskich służb specjalnych.

PRZECZYTAJ:

Generał KGB: Terroryzm musi stać się naszą główną bronią

Rosja płaci uchodźcom z Bliskiego Wschodu w Europie za zamieszki, aby pokazać, że są terrorystami i chcą zrujnować społeczeństwo europejskie – informuje portal Kaukaz Rzeczywistość (Radio Wolna Europa) powołując sią na New York Times.

Według amerykańskiej gazety co najmniej pięć osób zostało naocznymi świadkami tego, jak w szwedzkim mieście Rinkeby przedstawiciele rosyjskich mediów oferowali pieniądze młodym imigrantom, aby stworzyć wrażenie zamieszek przed kamerami wideo. Wkrótce dziesiątki zamaskowanych mężczyzn zaczęły atakować policję, rzucając w nich kamieniami i podpalając samochody.

Wcześniej w Niemczech miał miejsce głośny skandal, 13-letnia Lisa, córka emigranta z Rosji, ogłosiła, że została porwana i zgwałcona przez grupę uchodźców. Fala protestów przetoczyła się przez ten kraj. Ludzie żądali znalezienia i ukarania sprawców gwałtu. Niemiecka policja odkryła jednak, że porwanie dziewczynki to fikcja.

Przypomnijmy, wojna wywołana przez Putina w Syrii uderzyła rykoszetem w Europę. Setki tysięcy uchodźców są wynikiem barbarzyńskich bombardowań syryjskich miast przez rosyjskie lotnictwo. Fale uchodźców spowodowały poważny kryzys w Unii Europejskiej i stały się przyczyną rosnącej popularności skrajnie prawicowych populistów, którzy działają w interesie agresywnej Rosji.

Nie jest tajemnicą, że uchodźcy stali się narzędziem rosyjskiej wojny hybrydowej przeciwko Europie. Przypomnijmy, według oświadczeń wysokich urzędników NATO Rosja „używa uchodźców jako żywej broni przeciwko Europie”. Mówił o tym jeszcze w marcu 2016 roku sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

Z kolei nieżyjący już amerykański senator John McCain w ostrym przemówieniu wygłoszonym na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium (13 lutego 2016 roku) ocenił, że dyktator Władimir Putin chce „zaognić konflikt uchodźczy i wykorzystać go jako broń do podziału przymierza transatlantyckiego, a tym samym podkopać europejski projekt”. Dodał także, że „apetyt Putina rośnie w miarę jedzenia”.

PRZECZYTAJ:

Europa Umiera? Za aktywną działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml – oficer FSB

Celem geopolitycznym Rosji jest osłabienie Stanów Zjednoczonych i międzynarodowych sojuszy oraz zmniejszenie skuteczności zasad międzynarodowych – oświadczył przemawiając podczas przesłuchań Komisji Helsińskiej w Kongresie USA Michael Carpenter, były asystent sekretarza obrony USA ds. Ukrainy i Eurazji, obecnie dyrektor Centrum Analitycznego Bidena, podaje Voice of America.

Ekspert ostrzegł przed aktywną współpracą w dziedzinie zwalczania terroryzmu z Rosją, jeśli taka współpraca obejmuje prowadzenie wspólnych operacji lub dostarczanie informacji wywiadowczych.

Rosja sponsoruje ataki terrorystyczne za granicą, zauważa analityk.

Ekspert przypomniał, że Rosja dostarczyła rakiety, wyrzutnię i personel i zorganizowała zestrzelenie samolotu pasażerskiego Malaysia Airlines Boeing 777 nr lotu MH17.

„W Syrii Rosja deklaruje, że walczy z Państwem Islamskim, ale jej prawdziwym celem jest osłabienie wpływów USA w regionie i wzmocnienie Asada, ponieważ Rosja korzysta z niekontrolowanej migracji i napływu ekstremistów do Europy” – powiedział ekspert.

„Bez względu na to, jak cyniczne może to zabrzmieć, Moskwa nie stara się ustabilizować regionu. Wpływ Rosji jako mediatora wzrasta, gdy Iran i Hezbollah destabilizują region”– zaznaczył Carpenter.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

NATO oskarża Rosję: „Używa uchodźców jako żywej broni przeciwko Europie”

Były oficer FSB: Rosja przerzuca do Europy szpiegów udających uchodźców

Państwo Islamskie pomaga Putinowi w walce z Zachodem

Wahabici z Łubianki