Jak informowaliśmy wcześniej, na początku listopada szef amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) William Burns odwiedził Moskwę, gdzie spotkał z dyrektorem Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołajem Patruszewem, w celu ostrzeżenia Kremla przed konsekwencjami nowej ofensywy przeciwko Ukrainie.

„Będziemy nadal uważnie obserwować, co Rosjanie robią na granicy z Ukrainą […] Za każdym razem, gdy widzimy podejrzaną aktywność wojskową w pobliżu Ukrainy, dajemy jasno do zrozumienia, że ​​jakakolwiek eskalacja lub agresywne działania spowodują poważną reakcję USA”.

William Joseph Burns

Dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA)

Szczegóły tej rozmowy przekazała agencji Associated Press Karen Donfried, asystent szefa Departamentu Stanu Anthony’ego Blinkena ds. Europy i Eurazji, która wzięła udział w spotkaniu w ramach delegacji amerykańskiej, infromuje portal Sprotyv.info.

Według Karen Donfried, dyrektor CIA „z powodzeniem przekazał im wiadomość, którą uznał za konieczne”, a „rosyjscy urzędnicy zostali powiadomieni o możliwych konsekwencjach ich niezwykłej działalności wojskowej w pobliżu Ukrainy”, podaje Sprotyv.info powołując się na Associated Press.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Timothy Snyder: Artykuł Putina o Ukrainie to retoryka Hitlera z 1938 r. Ten tekst jest skrajnie antyeuropejski

Instynkt gwałciciela. Putin boi się, że ofiara, którą przywykł dręczyć i katować, może zostać mu wyrwana z rąk – Witalij Portnikow

Prowadząc politykę ustępstw wobec Putina, Zachód powtarza błędy, które popełnił wobec Hitlera – The Times