Społeczność międzynarodowa powinna zwiększyć presję na Rosję, aby zapobiec wybuchowi wojny, którą może rozpętać rosyjski prezydent Władimir Putin – oświadczył podczas transmisji na na kanale telewizyjnym ATR przewodniczący Medżlisu Narodu Krymskotatarskiego Refat Czubarow.

„Ukraina musi przygotować się na wojnę. Wszyscy jej partnerzy powinni po prostu zdać sobie sprawę, że Rosja przekroczyła już czerwoną linię. Ukraina będzie musiała walczyć. Aby to nie zmieniło się w globalną katastrofę, teraz, przed wojną, świat musi zrobić wszystko, aby powstrzymać Putina. Putin to klasyczny dresiarz. Rozumie, że ma już kłopoty i znalazł się w sytuacji bez wyjścia”

Refat Czubarow

Ukraiński polityk i działacz społeczny krymskotatarskiego pochodzenia, przewodniczący Medżlisu

PRZECZYTAJ:

Rosyjska agresja na Ukrainę to część większego planu – Morawiecki

Przypomnijmy, wojny w Syrii i na Ukrainie nie są konfliktami lokalnymi i regionalnymi. Są to teatry rosyjskich operacji wojskowych przeciwko Zachodowi.

„Europa nie ma przyszłości bez Ukrainy” – zauważył Timothy Snyder, specjalista z zakresu historii Europy Środkowej i Wschodniej, profesor Yale University.

Jeśli kremlowski scenariusz na Ukrainie zakończy się sukcesem, będzie to geopolityczna katastrofa w skali europejskiej i globalnej. Rosyjski imperializm powstanie z popiołów i niezwłocznie zacznie destabilizować całą Europę Środkowo-Wschodnią. Kraje bałtyckie, Polska i Rumunia staną się celem rosyjskiej agresji i areną intensywnej wojny hybrydowej. W przypadku realizacji tego scenariusza cała cywilizacja zachodnia stanie nad krawędzią przepaści…

Jagiellonia.org