Putin szykuje się na wojnę nuklearną?! Rosyjskie bunkry na broń atomową przy polskiej granicy

Putin szykuje się na wojnę nuklearną?! Rosyjskie bunkry na broń atomową przy polskiej granicy

Szokujące doniesienia brytyjskiego dziennika „The Guardian”. Poinformował on dziś, że Federacja Amerykańskich Naukowców opublikowała zdjęcia satelitarne obwodu kaliningradzkiego, na którym widać, że Rosja tuż przy polskiej granicy rozbudowała bunkier na broń atomową.

Wspomniany bunkier znajduje się w Kulikowie, który to położony jest zaledwie 50 km od polskiej granicy. Bunkier ten „posiada wszystkie cechy typowych magazynów broni nuklearnej” – informuje dyrektor projektu informacji nuklearnej FAS Hans Kristensen.

Wokół niego znajduje się zaś potrójne ogrodzenie, budowla ma nowy, betonowy dach. Prace według „The Guardian” rozpoczęły się w 2016 roku, a miejsce monitorowane jest od dłuższego czasu. Kristensen przyznał jednak, że nigdy do tej pory nie dochodziło we wspomnianym obiekcie do modernizacji na tak wielką skalę. Jeden z bunkrów został wykopany i trwa jego remont.

Przyznał, że choć nie ma dowodów na to, czy w Kaliningradzie obecnie znajduje się broń atomowa, to zdjęcia dowodzą, że miejsce jest aktywne. Nie jest też do końca jasne, czy modernizacja obiektu zakłada szybkie transportowanie głowic do bunkru w Kulikowie.

Kristensen uczula jednak, że bunkier znajduje się znacznie bliżej bazy morskiej niż rakietowej.

Istotne jest też, że w lutym tego roku „Wiedomosti” informowały o przygotowaniu stacjonującej w obwodzie 152. brygady rakietowej do rozmieszczenia systemów rakietowych Iskander-M.

Źródło: PAP, Fronda.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Putin szykuje się na wojnę nuklearną?! Rosyjskie bunkry na broń atomową przy polskiej granicy Ћого JAGIELLONIA.ORG Putin szykuje się na wojnę nuklearną?! Rosyjskie bunkry na broń atomową przy polskiej granicy

About The Author

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *