Pod koniec ubiegłego roku paranoiczny dyktator państwa terrorystycznego nakazał swoim dyplomatom przygotować ultimatum skierowane do USA i NATO, z żądaniem powstrzymać ekspansję tego bloku militarnego na Wschód, oprócz tego idiotycznego żądania, arogancki kremlowski cham także odważył się domagać się przywrócenia stalinowskiej strefy wpływów w Europie.

16 grudnia ubiegłego roku rosyjskie MSZ wystosowało chamskie ultimatum o tzw. „gwarancjach bezpieczeństwa dla Rosji”, które zostało skierowane do USA i NATO. Oburzony taką arogancją i głupotą zbiorowy Zachód zdecydowanie odrzucił przygłupie żądania bandy kremlowskich zbrodniarzy wojennych. Co więcej, głupi maniak uzyskał dokładnie odwrotny wynik.

Sojusz Północnoatlantycki zdecydował o ośmiokrotnym zwiększeniu sił szybkiego reagowania na wschodniej flance NATO. Wczoraj szef Sojuszu Jens Stoltenberg zapowiedział, że NATO zwiększy siły szybkiego reagowania do 300 tys. tys. żołnierzy. Na dodatek, USA, Wielka Brytania oraz inne kraje zbiorowego Zachodu uzbrajają Ukrainę w najskuteczniejszą i najnowocześniejszą broń, która skutecznie, systematycznie, celowo i bezwzględnie niszczy armię rosyjską, która najechała na terytorium Ukrainy. A Stany Zjednoczone uchwaliły ustawę pożyczki-dzierżawy (Lend-Lease Act), która uczyniła ofiarę rosyjskiej agresji – Ukrainę – niezwyciężoną. Ponadto Finlandia i Szwecja intensywnie przygotowują się do przystąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Wczoraj na spotkaniu Turcji, Szwecji i Finlandii zostały otwarte drzwi dla obu krajów skandynawskich w NATO. Wcześniej Turcja zablokowała proces akcesji tych krajów do Sojuszu, domagając się zakończenia ich wsparcia dla Kurdów, ale we wtorek (28.06.2022) osiągnięto porozumienie między tymi krajami. Finlandia i Szwecja wkrótce staną się członkami Sojuszu Północnoatlantyckiego.

„Chciał mniej NATO, ale teraz prezydent Putin otrzymał więcej NATO na granicach Rosji”

– powiedział Stoltenberg.

Zdaniem sekretarza generalnego Sojuszu przyspieszony proces akcesji Szwecji i Finlandii pokaże Kremlowi, że drzwi do NATO są otwarte dla wszystkich krajów partnerskich.

„To, co się teraz dzieje, to najszybszy proces przystąpienia do NATO… I jest to jasne przesłanie dla rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, że ​​drzwi NATO są otwarte”

zaznaczył szef NATO.

W biurze prezydenta Ukrainy też śmieją się i kpią nad ciężko myślącym liderem terrorystycznego państwa agresora.

Z powodu wojny z Ukrainą NATO „wkroczy teraz na przedmieścia Petersburga” – rodzinnego miasta prezydenta Rosji – zaznaczył Mychajło Podolak, doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy.

– „Nie pozwolimy NATO zbliżyć się do naszych granic”, krzyczeli w Moskwie, rozpoczynając wojnę. Teraz Sojusz wkracza na przedmieścia Petersburga, rodzinnego miasta Putina. Wszystko idzie zgodnie z planem, prawda? Próbując ograć wszystkich, najważniejsze jest, aby nie ograć samego siebie

– napisał Podolak na Twitterze.

Putin jest poniżany, Putin jest wyśmiewany, Putin jest pogardzany… I to jest absolutnie sprawiedliwe! Wszyscy honorowi ludzie na tej planecie cieszą się z miażdżącej dyplomatycznej porażki kremlowskiego łajdaka.

Obrzydliwy, podły i okrutny rosyjski dyktator zdołał osiągnąć to, co przed jego przygłupimi żądaniami było uważane za niemożliwe. Putin uzyskał dokładnie odwrotny wynik. Poniósł upokarzającą porażkę dyplomatyczną, otrzymał głośne klapsy od USA, NATO, Ukrainy, Finlandii i Szwecji.

Ta odpowiedź jest godna obrzydliwego chama i krwawego zbrodniarza wojennego, który postanowił zademonstrować całemu światu swój chamski brak szacunku dla norm prawa międzynarodowego i elementarnych zasad ludzkiej moralności.

Transformacja krajobrazu bezpieczeństwa w Europie to dla chorobliwie paranoicznego zbrodniarza wojennego Władimira Putina spełnienie najgorszego koszmaru, ale jest ona wynikiem jego zbrodniczej decyzji o rozpaleniu nieuzasadnionej i niesprowokowanej agresji przeciwko pokojowej Ukrainie.

Przypomnijmy, w ostatnich latach portal Jagiellonia.org wielokrotnie prognozował i ostrzegał, że wojna przeciwko Ukrainie może pogrzebać Rosję. W tej chwili cały świat obserwuje proces realizacji tego katastrofalnego dla agresywnej i przestępczej Rosji scenariusza.

PRZECZYTAJ:

Kolos na glinianych nogach. Fatalna polityka Putina wiedzie Rosję ku przepaści

PROCES UPADKU IMPERIUM W RZECZYWISTOŚCI TRWA JUŻ OD STULECIA I MOŻNA WYRÓŻNIĆ TRZY JEGO FAZY:

1. Upadek Imperium Rosyjskiego w wyniku klęski w I wojnie światowej w latach 1914-1918. W efekcie niepowodzeń na froncie i fatalnej sytuacji gospodarczej Rosja przeżyła krwawą rewolucję. Mimo to zdołała odbudować resztki imperium pod przykrywką ZSRS, tracąc na początkowym etapie kontrolę nad Polską, Finlandią i krajami bałtyckimi. Jednak po II wojnie światowej stalinowskiemu imperium nie tylko udało się odzyskać wpływy w Polsce i w krajach bałtyckich, które znalazły się pod jego okupacją, ale także rozszerzyć swoją strefę wpływów na całą Europę Środkowo-Wschodnią. Sytuacja zmieniła się diametralnie pod koniec lat 80., kiedy Moskwa przegrała zimną wojnę i straciła kontrolę nad krajami tzw. Układu Warszawskiego w Europie.

2. Druga faza upadku imperium miała miejsce w grudniu 1991 roku, po tym, jak ponad 92,3 proc. Ukraińców opowiedziało się w referendum za odzyskaniem niepodległości przez Ukrainę. 25 grudnia 1991 roku prezydent Związku Sowieckiego Michaił Gorbaczow podał się do dymisji. Formalne rozwiązanie ZSRS nastąpiło 26 grudnia 1991 roku. Było to największe osiągnięcie geopolityczne XX wieku. Niestety, ponad sto zniewolonych narodów Federacji Rosyjskiej, którym nie udało się wtedy uzyskać wolności i niepodległości, do dziś pozostało pod kontrolą despotycznej Moskwy.

3. Obecnie trwają procesy przyspieszające ewentualną trzecią fazę upadku imperium rosyjskiego, o której w ostatnich latach często mówią ekonomiści, politolodzy i dyplomaci. Dzisiejszy przebieg wydarzeń daje narodom uwięzionym w Federacji Rosyjskiej szansę na wolność i niezależność. Rozpad FR może uwolnić świat od najbardziej podłego, okrutnego, despotycznego i krwiożerczego imperium naszych czasów. Oszalały dyktator Rosji Władimir Putin przybliża ten etap nieuchronnego i nieuniknionego upadku Rosji. Klęska w wojnie z Ukrainą może ostatecznie pogrzebać rosyjskie imperium zła.

Przypomnijmy, w dobrym dla Moskwy 2017 roku, jeszcze przed rozpoczęciem kolejnej fazy wojny Rosji przeciwko Ukrainie (pierwsza zaczęła się w 2014) i przed wprowadzeniem miażdżących sankcji, które skutecznie niszczą rosyjską gospodarkę, PKB całej Rosji był mniejszy niż PKB jednego amerykańskiego stanu – Nowego Jorku i o połowę mniejszy niż PKB stanu Kalifornia. Według Banku Światowego PKB Rosji w 2017 wynosił zaledwie 2,7 proc. światowego PKB. Jak wynika z prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego, w 2026 roku Rosja będzie zajmować pod względem PKB dopiero 14. miejsce na świecie. Odpowiadać będzie za zaledwie 1,5 proc. globalnego produktu, ale po zaostrzeniu polityki sankcyjnej Zachodu nawet ta prognoza wygląda zbyt optymistycznie. Mimo desperackich prób reformowania zarządzania budżetem, wydatki wojskowe Rosji wciąż stanowią mniej niż jedną dziesiątą wydatków NATO, z czego połowa „ginie” z powodu tzw. otkatów, czyli defraudacji środków publicznych. Liczba ludności Rosji wynosi 146 mln osób, podczas gdy na przykład Nigerii 186 mln. Ściśle mówiąc, Rosja to rozległe pustkowie, bańka mydlana, Afryka ze śniegiem. Putin prowadzi swój kraj do nieuchronnej i miażdżącej porażki.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Putin zostanie pociągnięty do odpowiedzialności – przywódcy G7

Łowca nazistów z USA zbada zbrodnie Rosji. Nikt nie uniknie odpowiedzialności!

Putin powinien zostać osądzony przez Trybunał w Hadze – MSZ Wielkiej Brytanii

Koniec Putina i jego popleczników powinien być taki sam jak nazistów – brytyjski sekretarz obrony

OPINIA REDAKCJI: ROSJA PO OBALENIU PUTINA.
JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy będą bezlitośnie niszczyć armię rosyjską, atomowe sankcje muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Negocjować można wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Rosyjska gospodarka umiera, Siły Zbrojne Ukrainy niszczą armię rosyjską.

Społeczność światowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Kreml będzie musiał spełnić po obaleniu Putina, aby Rosja powróciła do rodziny cywilizowanych narodów świata.

  1. Międzynarodowy Trybunał. Głównym warunkiem złagodzenia sankcji powinno być żądanie oddania kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed międzynarodowy wymiar sprawiedliwości.
  2. Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej. Następnym warunkiem ma być rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.
  3. Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Konieczne jest żądanie, aby Rosja na zawsze porzuciła zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępiła i na zawsze odrzuciła dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowszko-raszystowskiej Rosji powinna przebiegać według wzoru denazyfikacji nazistowskich Niemiec.
  4. Geopoiltyczna transformacja Euroazji. Putin otwórzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą zostać powrócone w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. 

Putin chciał kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitarizacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, na temat statusu Królewca! Co więcej, musimy żądać, żeby narody znajdujące się pod rządami Federacji Rosyjskiej mieli możliwości wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwej federalizacji Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Spełnienie właśnie takich wymagań społeczności międzynarodowej byłoby odpowiednim warunkiem zniesienia sankcji wobec postputinowskiej Rosji. Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagraża demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi być potępiony na wieki wieków.

Jagiellonia.org