Rosja popełniła „potworną zbrodnię”, ostrzeliwując zakład karny w okupowanej Jelenówce w obwodzie donieckim, gdzie przetrzymywano ukraińskich jeńców wojennych – napisał na Twitterze minister spraw sagranicznych Dmytro Kułeba reagując na podłą i podstępną masakrę obrońców Mariupola, której dokonała krwawa banda kremlowskich maniaków probująć zamaskować tą zbrodnię pod operację pod cudzą flagą.

Szef ukraińskiego MSZ wezwał społeczność międzynarodową do zdecydowanego potępienia tego rażącego naruszenia międzynarodowego prawa humanitarnego i uznania Rosji za państwo terrorystyczne.

Przypomnijmy, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował dziś, że rosyjscy zbrodniarze wojenni zaatakowali kolonię karną w Jelenówce, aby oskarżyć Ukrainę o popełnienie „zbrodni wojennych”, a także aby ukryć tortury więźniów i egzekucje, które tam popełniali na rozkaz administracji i dowództwa okupacyjnego na tymczasowo okupowanym terytorium obwodu donieckiego.

W Jelenówce znajduje się kolonia karna nr 120, w której wojska rosyjskie przetrzymują w niewoli ukraińskich obrońców, w tym żołnierzy Pułku „Azow” – uczestnicy bohaterskiej obrony Mariupola. Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział 6 czerwca, że w rosyjskiej niewoli znajduje się ​​ponad 2 500 obrońców Mariupola z zakładu Azowstal.

Pułk „Azow” ogłosił polowanie na wszystkich rosyjsko-raszystowskich morderców, zamieszanych w masakrę ukraińskich jeńców wojennych w Jelenowce 29 lipca. O tym na swoim kanale Telegram poinformował dowódca pułku był Andrij Biłecki.

Potwierdził, że tej nocy rosyjscy zbrodniarze zabili część azowców uderzeniem w kolonię w Jelenowce. Biłecki zauważył, że w przeddzień ataku bojownicy pułku zostali wysłani do osobnego budynku.

„Już jest oczywiste, że był to wcześniej zaplanowany akt kraju, dla którego pojęcie honoru oficerskiego jest nieznane, a tym bardziej przestrzeganie konwencji genewskich, zasad, praw i zwyczajów wojennych. Rosja nie mogła pokonać „Azow” w uczciwej walce, dlatego próbuje nas zniszczyć wiarołomnością. W imieniu jednostek azowskich deklaruję polowanie na wszystkich zaangażowanych w masakrę. Odpowiedzialność poniesie każdy zwykły wykonawca i każdy organizator, niezależnie od zajmowanego stanowiska i miejsca zamieszkania. Gdziekolwiek się ukryjesz, zostaniesz znaleziony i wytępiony”

– napisał dowódca pułku „Azow”.

PRZECZYTAJ:

Plan ludobójstwa zatwierdził osobiście Putin

Marionetkowy rząd i obozy koncentracyjne. Bild ujawnia plan Putina

Scenariusz ludobójstwa. Rosyjska agencja propagandowa ujawnia plany Putina

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przemówieniu do narodu Ukrainy (z 6 marca br.) obiecał „Dzień Sądu” dla zbrodniarzy wojennych z putinowsko-raszystowskich hord,podaje agencja UNIAN. Następnie sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Danyłow ogłosił, że utworzono specjalną jednostkę, która ma wyeliminować zwyrodnialców z rosyjskich sił zbrojnych na całym świecie, informuje NV.ua. Prokuratura Generalna Ukrainy wraz z partnerami z innych państw dokładnie dokumentuje wszystkie poważne zbrodnie putinowskich zbirów popełnione na terytorium Ukrainy. Znane są ich nazwiska, adresy, dane osobowe, numery telefonów i kont bankowych oraz informacja o krewnych. Raszystowskie przestępcy albo staną przed sprawiedliwym Trybunałem Międzynarodowym i zostaną surowo ukarani, albo zostaną bezlitośnie zlikwidowani po wydaniu ukraińskiego wyroku zaocznego. Sprawiedliwość musi być nieunikniona i nadejść tak szybko, jak to możliwe. Nie będzie litości!

„Nie wybaczymy egzekucji cywilów, zniszczenia naszej infrastruktury, setek ofiar, tysięcy cierpień. Nie dzisiaj, nie jutro, nigdy. Zamiast Przebaczenia będzie Dzień Sądu. Jestem tego pewien. […] Nie wybaczymy. Nie zapomnimy. Ukaramy wszystkich, którzy popełnili okrucieństwa na naszej ziemi. Znajdziemy każdego drania, który strzelał do naszych miast, do naszych ludzi. Nie będzie dla nich spokojnego miejsca na ziemi oprócz grobu”.

Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy

Wczoraj, 23 kwietnia, po śmierci trzymiesięcznego niemowlaka podczas rosyjskiego ostrzału w Odessie, prezydent Zełenski nazwał krwawych putinowskich raszystów „śmierdzącymi szumowinami”.

„Gdy ta wojna się zaczęła to niemowlę miało zaledwie miesiąc. Dziś je zabili. To śmierdzące szumowiny. Na to nie ma innych słów. To po prostu szumowiny”

– mówił prezydent Ukrainy i po raz kolejny obiecał, że obrzydliwe rosyjscy zwyrodnialcy nieodwracalnie zostaną surowo ukarane.

Przypomnijmy, że krwawe hordy Putina zabiły 213 i zraniły 389 ukraińskich dzieci (stan na 23 kwietnia).

PRZECZYTAJ:

Były szef brytyjskiego wywiadu: Najbliższe otoczenie Putina może go usunąć lub zabić

Ukraina już stworzyła specjalny organ, który będzie odpowiedzialny za karanie rosyjskich zbrodniarzy wojennych, niezależnie od tego, w jakim mieście Federacji Rosyjskiej mieszkają i w której części świata się znajdują – oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Danyłow w eterze ogólnonarodowego telewizyjnego maratonu.

„Mamy taki organ. A wszyscy dranie, którzy brali udział w zbrodniach przeciwko ludzkości w Buczy, Irpinie i innych miastach Ukrainy, na pewno zostaną ukarani. Gdziekolwiek są, bez względu na to, gdzie na świecie ich znajdziemy, nikt nie pozostanie bezkarny za zabicie naszych dzieci, ludzi i naszych cywilów. Wszyscy zostaną ukarani bez wyjątku!”.

Ołeksij Danyłow

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Szef RBNiO Ukrainy zwrócił się do rosyjskich zbrodniarzy z zapewnieniem, że czeka ich nieunikniona i nieodwracalna surowa kara:

„W dzisiejszym świecie nie da się niczego ukryć, zapamiętaj raz na zawsze – nie da się ukryć wszystkiego, co robisz we współczesnym świecie. I gdziekolwiek jesteś – z Tuły, z Moskwy, z innych miast Federacji Rosyjskiej, która w tej chwili jeszcze nie rozpadła się na kawałki – zostaniesz za to ukarany”

– zapewnił Danyłow.

PRZECZYTAJ:

Były szpieg KGB: Koniec Putina powinien być jak koniec Husajna lub Kaddafiego

Będziemy znać z imienia wszystkich rosyjskich zbrodniarzy wojennych, którzy popełnili zbrodnie, w tym adresy, numery mieszkań, listy wszystkich krewnych, a nawet konta bankowe, powiedział doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Zorian Szkiriak, informuje Espreso.tv.

„Funkcja Służby Bezpieczeństwa, Głównego Zarządu Wywiadu, Prokuratury, śledczych Policji Państwowej jest bardzo ważna i to się robi. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że są identyfikowani z imienia i nazwiska, wszystkich będziemy znać po imieniu, łącznie z ich adresami, w tym z listami wszystkich krewnych, ich rodzinami, adresami mieszkań, a nawet kontami bankowymi. Żaden potwór nie uniknie kary. Nawet jeśli temu draniu uda się uniknąć międzynarodowego potępienia, ukrywając się w swoim Mordorze, jeśli do tego czasu nadal będzie istnieć. Jestem przekonany, że ukraiński Mossad prędzej czy później znajdzie zabójców narodu ukraińskiego, gwałcicieli naszych kobiet”.

Zorian Szkiriak

Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy

Również doradca szefa MSW Ukrainy dodał, że Ukraina ma pozytywne doświadczenia w niszczeniu wrogów i terrorystów.

Takie kroki już są podejmowane, główną funkcją, jeśli mówimy o aktach przyszłego odwetu, będzie prerogatywa takich służb specjalnych jak SSO (Siły Operacji Specjalnych), GUR (Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy), SBU (Służba Bezpieczeństwa Ukrainy) i wiem na pewno, że prace nad tym już trwają.

„Ukraina ma dość dobre, pozytywne doświadczenia w niszczeniu wrogów i terrorystów na okupowanych terytoriach obwodów donieckiego i ługańskiego. Myślę, że nie trzeba o tym przypominać – Giwi, Motoroła, Zacharczenko i inni przywódcy rosyjskich band terrorystycznych. Mamy też doświadczenie na bezpośrednim terytorium Federacji Rosyjskiej. I na pewno pamiętajcie, że za każdą kroplę ukraińskiej krwi rosyjski faszysta, który popełnił te krwawe zbrodnie, musi odpowiedzieć. To jest otwarta wojna na pełną skalę, a naszym celem jest zwycięstwo”

– podsumował Szkiriak.

Podsumowując ten artykuł, można stanowczo podkreślić, że władza i cała ludność Ukrainy jednoczą się w zdecydowanym i sprawiedliwym gniewie, by bezwzględnie i okrutnie wytępić krwawych putinowsko-raszystowskich przestępców, którzy popełniają ciężkie zbrodnie przeciwko ludzkości na terytorium Ukrainy. Czeka ich surowa, nieunikniona i nieodwracalna kara. Nie będzie litości!

IDEOLOGIA „RASZYZMU” MA SIĘ DO FASZYZMU JAK BROŃ ATOMOWA DO ZWYKŁEJ

Publicysta i reżyser Jerzy Lubach w artykule opublikowanym w dniu 5 grudnia na łamach Niezależna.pl przytoczył słowa wybitnego rosyjskiego filozofa Michaiła Epsteina o istocie antyludzkiej rosyjsko-putinowskiej ideologii „raszyzmu”. Termin ten, zręcznie łączący rasizm z istotnie dość pogardliwym zniekształconym z angielskiego Russia – „Rasza”, wynaleźli sami Rosjanie – pisze Jerzy Lubach.

POLECAMY TEN CYTAT UWADZE CZYTELNIKÓW:

„Żadnemu narodowi na świecie nie zdarzyło się dotąd dwukrotnie wpaść w jamę totalitaryzmu. Naród z łatwością, dosłownie w kilka dni wpadł w ekstazę z powodu aneksji cudzego terytorium. Przy czym odebranego krajowi uważanego za „bratni”! Ten istny szkwał złości, nienawiści, głupoty jest po prostu straszny. Posłuchawszy Dmitrija Kisielowa [główny propagandzista putinowskiej TV – przypis mój, J.L.] grożącego Ameryce przemienieniem jej w radioaktywny pył i Aleksandra Dugina wzywającego armię rosyjską, aby okupowała całą Europę i narzuciła jej władzę rosyjskiego cara, dochodzę do wniosku, że jest coś niebezpieczniejszego od faszyzmu i komunizmu. Ta ideologia „raszyzmu” ma się do faszyzmu jak broń atomowa do zwykłej. Mowa tu bowiem o ideologii totalnej nienawiści – nie do jakichś klas, narodów czy ras, a do świata jako takiego. To szaleńcza idea absolutnej hegemonii jednej bandy terroryzującej całą ludzkość grozą wojny atomowej. Ale jest coś jeszcze straszniejszego – entuzjazm ludności. W Rosji są formalne instytucje demokracji, jest internet – i coraz mniej mamy wątpliwości, że to nie dyktatura gnębi naród, a sam lud chce takiej właśnie władzy nad sobą. Nastąpił moment prawdy dla kraju”.

PRZECZYTAJ:

„Nowa Norymberga”! Brytyjscy politycy żądają postawienia Putina przed sądem

„Zmusimy Rosję ponieść odpowiedzialność za krwawy terror” – prokuratura Ukrainy

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

ZOBACZ TAKŻE: