Senat Stanów Zjednoczonych jednogłośnie przyjął rezolucję uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm i wezwał szefa Departamentu Stanu Antony’ego Blinkena dodać Rosję do odpowiedniej listy państw pariasów. Rezolucja została przyjęta jednogłośnie w środę wieczorem, donosi The New York Times.

W tekście senatorowie wzywają Departament Stanu do uznania Rosji za sponsora terroryzmu i wskazują na zbrodnicze działania Kremla podczas wojen w Czeczenii, Gruzji, Syrii i na Ukrainie, które doprowadziły do ​​śmierci „niezliczonej liczby niewinnych mężczyzn, dzieci i kobiet”.

PRZECZYTAJ:

Scenariusz syryjski. Putin zorganizował niszczenie miast i masakrę ludności cywilnej

Wcześniej przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi wezwała sekretarza stanu USA Antony’ego Blinkena do umieszczenia Rosji na liście krajów sponsorujących terroryzm i podkreśliła, że jeśli tego nie zrobi Departament Stanu, to Kongres sam znajdzie prawny sposób na podjęcie tej decyzji, podaje Politico.

Przypomnijmy, wcześniej Nensi Pelosi oświadczyła, że: Rosja jest sponsorem międzynarodowego terroryzmu, a Putin to tchórz, który walczy z dziećmi i cywiłami, podaje agencja Ukrinform, powołując się na wywiad udzielony MSNBC, opublikowany na personalnym serwisie internetowym przewodniczącej Izby Reprezentantów Kongresu USA.

„Putin to tchórz. Walczy z ludnością cywilną. Walczy z dziećmi. Używa tego [terroru wobec ludności cywilnej] jako narzędzie wojny. Myślę więc, że oni [Rosjanie] powinni znaleźć się na liście terrorystów sponsorowanych przez państwo i mam nadzieję, że tak się stanie”

– oświadczyła Nancy Pelosi i dodała, że „Jeśli Rosji nie ma na liście państwowych sponsorów terroryzmu, to taką listę trzeba podrzeć i wyrzucić”.

PRZECZYTAJ:

Pelosi: Putin to tchórz, który walczy z cywiłami i dziećmi! Rosja sponsorem terroryzmu

Przypomniała, że ​​przywódca państwa nuklearnego, które najeżdża inny kraj, grozi użyciem taktycznej broni jądrowej, zachęca swoich żołnierzy do aktów przemocy, gwałcenia dziewczynek na oczach ich matek, matek na oczach ich dzieci, porywania dzieci itp. Te akty przemocy „wykraczają poza cywilizowane ludzkie zachowanie” – powiedziała przewodnicząca Izby Reprezentantów Kongresu USA i podkreśliła, że ​​decyzja o uznaniu Rosji za sponsora terroryzmu ułatwiłaby zastosowanie sankcji wobec Rosji, dlatego jej zdaniem „jest to bardzo ważne”.

Umieszczenie Rosji na tej liście oznaczałoby znaczne zaostrzenie sankcji, ponieważ chodzi też o karach dla osób i krajów, które handlują ze sponsorem terroryzmu. Oznacza to, że sankcje wobec Rosji zostaną znacznie rozszerzone, co widać na przykładzie Kuby, Iranu, Syrii i Korei Północnej – mają one znacznie mniej relacji handlowych ze światem niż Rosja.

PRZECZYTAJ:

USA: Jeszcze przed inwazją powstało 18 obozów filtracyjnych dla Ukraińców

Słynny psychiatra: „Putin jest psychopatą z oznakami sadysty, prowokuje go słabość”

Przypomnijmy, 23 czerwca Komisja Senatu Stanów Zjednoczonych uchwaliła rezolucję, uznającą Rosję za sponsora terroryzmu – informuje rządowa rozgłośnia USA Voice of America (VOA).

Jeśli ten dokument zostanie zatwierdzony przez Sekretarza Stanu USA, Rosja będzie piątym państwem-pariasem na liście Departamentu Stanu, która obejmuje Kubę, Koreę Północną, Iran i Syrię. CZYTAJ WIĘCEJ TU>>>

Współautorami rezolucji Nr 623 są Demokrata Richard Blumenthal i Republikanin Lindsey Graham. Większość senatorów nie ma wątpliwości, że Rosja jest krajem sponsorującym terroryzm – powiedział w wywiadzie udzielonym VOA Jim Risch, senator z Idaho, członek Partii Republikańskiej.

Departament Stanu dodaje do listy sponsorów terroryzmu państwa, które zdaniem Sekretarza Stanu wielokrotnie wspierały akty terroryzmu na całym świecie.

Obecnie na liście są tylko cztery kraje: Kuba, Korea Północna, Iran i Syria. Rosja może być piątym.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Plan ludobójstwa zatwierdził osobiście Putin

Marionetkowy rząd i obozy koncentracyjne. Bild ujawnia plan Putina

Scenariusz ludobójstwa. Rosyjska agencja propagandowa ujawnia plany Putina

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

ZOBACZ TAKŻE: