Rosja, po zebraniu ostatnich rezerw, przejdzie do ofensywy na południu Ukrainy, aby zapobiec kontrofensywie Sił Zbrojnych Ukrainy na Chersoń – napisał w Telegram doradca biura prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz.

„Następuje gigantyczny przewrót fizyczny, [jednostki rosyjskich okupantów] przemieszczają się z północnego wschodu Ukrainy na południe, myślę, że do ofensywy będą gotowi do 5-6 sierpnia. Myślę, że będą gotowi do ofensywy do 5-6 sierpnia. Pójdą do przodu, a my będziemy ich niszczyć. Będzie żarliwa walka w stylu wojny domowej w latach 1918-1920. Wojna z elementami manewrów na stepie, z przełomami i tak dalej”.

Ołeksij Arestowycz

Doradca biura prezydenta Ukrainy

Według niego, na południu rosyjskie zgromadzone rezerwy zderzą się z przygotowanymi przez Ukrainę rezerwami. Zgodził się z amerykańskim sekretarzem obrony Lloydem Austinem, że wojna jest „bliska punktu kulminacyjnego”.

„To nie znaczy, że [wojna] się skończy, ale będzie jak podczas bitwy na łuku kurskim. To, co się tam wydarzy, zadecyduje o końcowej fazie wojny, która może trwać jeszcze bardzo długo. Mam prognozę, że wygrywamy”

– dodał doradca szefa biura prezydenta Ukrainy.

Arestowycz zauważył, że „szczęśliwe wyzwolenie Chersonia jest prawdopodobnie nieco odsunięte”, a zamiast tego przed nami „nieunikniona chwalebna walka”. Jednocześnie określa sytuację w wojskach rosyjskich jako katastrofalną.

Mała kadra (niedobór), żołnierze odmawiający pójścia do boju, stary sprzęt, nieudana mobilizacja.

„Tylko idioci ruszają do ofensywy, mając ledwie wystarczającą liczbę żołnierzy do obrony. Ale jesteśmy w stanie wojny z idiotami”

– podkreślił.

„Koncepcja i konstrukcja formacji bojowych wojsk rosyjskich pokazują, że nie nauczyli się niczego na poziomie strategicznym” – powiedział Arestowycz.

Według niego rozpoczyna się trzeci etap wojny.

„Nasza kolejna kontrofensywa jest prawdopodobnie nieco odroczona, ale ma wszelkie szanse, aby odnieść jeszcze większy sukces”

– podsumował doradca szefa biura prezydenta Ukrainy.

PRZECZYTAJ:

Ukraina zniszczyła ponad jedną trzecią sił lądowych Rosji – brytyjski admirał

Ukraina szykuje się do zniszczenia Floty Czarnomorskiej – wiceszef MON Ukrainy

Putin samodzielnie „skazuje swoją armię na klęskę”, starając się szybko uzupełnić wojska wyczerpane wojną z Ukrainą. W ciągu pięciu miesięcy wojny Rosja straciła dziesiątki tysięcy zabitych i rannych żołnierzy – twierdzi amerykański generał Mark Hertling, który od marca 2011 r. do listopada 2012 r. służył jako dowódca generalny 7. Armii i Armii Stanów Zjednoczonych w Europie.

„Jak wszyscy wiedzą, jeśli odbudowa/regeneracja jednostek, które poniosły duże straty, odbywa się w pośpiechu lub niewłaściwie, wykładniczo obniża to morale i możliwości bojowe. To znacznie więcej niż niefunkcjonalna logistyka, skazująca armię na porażkę”

– napisał generał na Twitterze.

Przypomnijmy, jak informuje CNN, według administracji Bidena, ponad 80 proc. wojsk raszystowsko-putinowskiej Rosji na Ukrainie zostało już wyczerpanych, według szacunków Białego Domu od początku wojny Rosja straciła ponad 75 tys. zabitych i rannych.

PRZECZYTAJ:

Szef Pentagonu: Putin nie docenił siły Ukraińców i drogo zapłaci za ten błąd

Rosyjscy najeźdźcy są na wyczerpaniu i nie mają już siły do ​​ofensywy – CIA, MI6 i ISW

Przypomnijmy, 26 kwietnia sekretarz obrony USA Lloyd Austin podczas konferencji prasowej w Polsce, komentując wizytę w Kijowie, powiedział, że Stany Zjednoczone chcą osłabić putinowską Rosję tak bardzo, żeby nie mogła już nikogo zaatakować. O tym poinformowała oficjalna witryna Ambasady USA w Kijowie.

Stany Zjednoczone chcą osłabienia militarnego Rosji do takiego stopnia, by nie mogła już dokonywać agresji na swoich sąsiadów – oświadczył sekretarz obrony USA Lloyd Austin podczas konferencji prasowej w Polsce, komentując wizytę w Kijowie, w której uczestniczył wraz z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem. Informuje o tym strona Ambasady USA w Kijowie.

„Rosja przegrała bitwę o Kijów. Rosja przegrywa bitwę o Ukrainę. Wierzymy, że Ukraina może zwyciężyć, jeśli będzie miała odpowiedni sprzęt, niezbędne wsparcie. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przybliżyć jej zwycięstwo. Chcemy, aby Ukraina pozostała suwerennym, demokratycznym krajem, zdolnym do obrony swojego suwerennego terytorium. […] Chcemy, aby Rosja została osłabiona do tego stopnia, aby nie mogła powtórzyć tego, czego dokonała podczas inwazji na Ukrainę. Moskwa straciła już znaczną część potencjału militarnego i, szczerze mówiąc, znaczną część wojsk. Chcemy, aby Rosja nie miała możliwości bardzo szybkiego odtworzenia”

– podkreślił sekretarz obrony USA.

Później rzeczniczka prasowa Białego Domu Jennifer Psaki oświadczyła na konferencji, że słowa Lloyda Austina odzwierciedlają stanowisko amerykańskiej administracji prezydenckiej, informuje CNN.

24 kwietnia szef Departamentu Stanu USA Antony Blinken wraz z szefem Pentagonu Lloydem Austinem przybyli do Kijowa, gdzie spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i innymi urzędnikami, informuje CNN. Podczas wizyty Blinken zapewnił, że amerykańscy dyplomaci powrócą na Ukrainę w tym tygodniu, a prezydent Joe Biden mianował Bridget Brink nową ambasadorką USA na Ukrainie i dodał, że „suwerenna niepodległa Ukraina będzie istnieć na scenie [światowej] znacznie dłużej niż Władimir Putin”.

Przypomnijmy, prezydent Joe Biden oświadczył, że USA nie pozwolą Putinowi wciągnąć Ukrainy w strefę wpływów Kremla. Waszyngton będzie nadal robił wszystko dla zwycięstwa Ukrainy, a putinowska Rosja zostanie surowo ukarana.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Rosja to kolos na glinianych nogach

Putin postawił Rosję na skraju przepaści

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: