W wyniku serii potężnych eksplozji na lotnisku wojskowym Saki pod w Nowofedoriwce na tymczasowo okupowanym ukraińskim Krymie putinowsko-raszystowska terrorystyczna Rosja straciła siedem samolotów, dwa kolejne samoloty zostały prawdopodobnie uszkodzone, relacjonuje CNN, powołując się na zdjęcia satelitarne z Planet Lab.

To może być największa strata lotnicza Moskwy od czasów II wojny światowej.

Zniszczone samoloty wydają się być bombowcami Su-24 i wielozadaniowymi myśliwcami Su-30, powiedział Peter Layton, pracownik Griffith Asia Institute i były pilot Australijskich Sił Powietrznych, który zbadał zdjęcia satelitarne przed i po wybuchach. Wydaje się, że dwa kolejne samoloty bojowe zostały uszkodzone, powiedział Layton i dodał, że że ​​trzy lejki w ziemi wskazują, że lotnisko wojskowe raszystowskich okupantów zostało poddane atakowi rakietowemu.

PRZECZYTAJ:

Ukraina zniszczyła ponad jedną trzecią sił lądowych Rosji – brytyjski admirał

Szef Pentagonu: Putin nie docenił siły Ukraińców i drogo zapłaci za ten błąd

Ukraina szykuje się do zniszczenia Floty Czarnomorskiej – wiceszef MON Ukrainy

Według ukraińskiego wywiadu na lotnisku zniszczono 9 samolotów, zginęło co najmniej 60 zbrodniarzy wojennych z rosyjskiego lotnictwa, a około 100 pilotów i techników terrorystycznego państwa-agresora zostało rannych.

W środę ukraińskie siły zbrojne dodały dziewięć samolotów do spisu rosyjskiego sprzętu wojskowego, który został zniszczony od czasu zakrojonej na dużą skalę agresji putinowsko-raszystowskiej Rosji na Ukrainę w lutym bieżącego roku.

W sumie od 24 lutego do 11 sierpnia br. Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły 232 samoloty i 193 śmigłowce putinowsko-raszystowskiego terrorystycznego państwa agresora, w tym dwie eskadry najnowszych myśliwców Su-35, czyli około 24 samolotów, informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Po potężnych eksplozjach na lotnisku wojskowym na Krymie zaczęła się panika, Rosjanie probują wydostać się z tymczasowo okupowanego ukraińskiego półwyspu, autobany są zakorkowane samochodami przestraszonych uciekających, o czym świadczą liczne zdjęcia i nagrania wideo w sieciach społecznościowych.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

„Siły Rosji się wyczerpują” – szef MI6 przewiduje haniebną klęskę Putina

„Kartagina zostanie zniszczona” – szef MON Ukrainy po spotkaniu z szefem NATO

Rosyjscy najeźdźcy są na wyczerpaniu i nie mają już siły do ​​ofensywy – CIA, MI6 i ISW

Od 24 lutego na Ukrainie zlikwidowano 10 rosyjskich generałów i około 1000 oficerów

Minister obrony Ukrainy: Są trzy scenariusze zakończenia wojny. Klęska Putina jest nieunikniona

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: