Od początku rosyjskiej inwazji – od 24 lutego do 8 sierpnia – na Ukrainie zlikwidowano 984 oficerów sił zbrojnych raszystowsko-putinowskiej Rosji. Wśród nich są 2 generałów poruczników, 8 generałów majorów, 34 pułkowników, 66 podpułkowników, 133 majorów, 199 kapitanów, 324 starszych poruczników, 185 poruczników, 33 innych (młodszych poruczników itp.), donosi kanał Telegram „Operacyjny ZSU”.

Informację o 10 zlikwidowanych rosyjskich generałach potwierdza też amerykański wywiad. O tym informuje portal RBC.ua, powołując się na CNN.

Jak informowaliśmy wcześniej, według brytyjskich szacunków, w wyniku niesprowokowanej agresji hord zbrodniarza wojennego Władimira Putina na Ukrainę, 50 tys. rosyjskich żołnierzy albo zginęło, albo zostało rannych. Zniszczono również prawie 1700 rosyjskich czołgów i prawie 4000 opancerzonych pojazdów bojowych. Innymi słowy, Rosja w wojnie z Ukrainą straciła ponad 30 proc. swoich sił lądowych — powiedział szef sztabu obrony Wielkiej Brytanii admirał Tony Radakin w programie BBC One „Sunday Morning”, podaje The Guardian.

Admirał podkreślił, że właśnie takie sukcesy dają Ukraińcom pewność, że wygrają wojnę i obronią swój kraj przed agresją raszystowsko-putinowskiej Rosji.

„Oceniamy, że Rosja straciła ponad 30 proc. skuteczności w walce lądowej. To faktycznie oznacza, że 50 tys. rosyjskich żołnierzy albo zginęło, albo zostało rannych w tym konflikcie, prawie 1700 rosyjskich czołgów zostało zniszczonych, prawie 4000 opancerzonych pojazdów bojowych należących do Rosji zostało zniszczonych”

— podkreślił szef sztabu obrony Wielkiej Brytanii i dodał, że właśnie takie sukcesy dają Ukraińcom pewność, że wygrają wojnę i obronią swój kraj przed agresją raszystowsko-putinowskiej Rosji.

„Oni [Ukraińcy] są absolutnie pewni, że chcą przywrócić zwierzchnictwo nad całym swoim terytorium [wraz z Krymem i Donbasem] na warunkach ukraińskich i widzą że Rosja sobie nie radzi i boryka się z dużymi problemami i według naszych szacunków straciła ponad 30 proc. zdolności bojowej swoich sił lądowych”

– podkreśłił szef sztabu obrony Wielkiej Brytanii i dodał, że Rosja nie osiągnęła swoich celów. Nie udało jej się zdobyć Ukrainy. A próby wywierania presji na kraje wspólnoty euroatlantyckiej i nadzieje na rozłam w NATO również nie powiodły się. To kompletna porażka polityki Putina.

PRZECZYTAJ:

Minister obrony Ukrainy: Są trzy scenariusze zakończenia wojny. Klęska Putina jest nieunikniona

„Rosja rozpoczęła tę inwazję z ambicją zajęcia całej Ukrainy, miała ambicję zajęcia miast w pierwszych 30 dniach oraz stworzenia pęknięć i wywarcia presji na NATO — czym rzuciłaby wyzwanie dla porządku światowego, ale Rosja przegrywa we wszystkich tych ambicjach. Rosja jest obecnie mniej znaczącym krajem niż była na początku lutego”

— podkreślił admirał.

PRZECZYTAJ:

„Siły Rosji się wyczerpują” – szef MI6 przewiduje haniebną klęskę Putina

Przypomnijmy, wiceminister obrony Ukrainy Wołodymyr Hawryłow w wywiadzie dla The Times, oświadczył, że Ukraina zniszczy okręty rosyjskiej Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej, gdy tylko otrzyma wystarczającą ilość broni od swoich zachodnich sojuszników i dodał, że Federacja Rosyjska musi się wydostać z tymczasowo okupowanego ukraińskiego Krymu, jeśli chce przetrwać i nadal istnieć jako państwo.

„Muszą zapłacić za swoją agresję! Mamy stałe zagrożenie ze strony rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Biorąc pod uwagę nowe technologie i możliwości, jakie otrzymujemy, musimy stawić czoła temu zagrożeniu. Zaczęliśmy od operacji na Wyspie Węży. Dostajemy broń przeciwokrętową i prędzej czy później weźmiemy na celownik Flotę [Czarnomorską]. Jest to nieuniknione, ponieważ musimy zagwarantować bezpieczeństwo naszego narodu”

— zaznaczył wiceminister obrony Ukrainy i dodał, że w związku z tym, że rosyjskie okręty wojenne wystrzeliwują rakiety na Ukrainę i blokują nasze porty, staną się dla nas nieuniknionym celem: „Jesteśmy gotowi zaatakować je na całym Morzu Czarnym, gdy tylko nadarzy się taka możliwość”.

Hawryłow podkreślił, że Ukraina planuje wyzwolenie Krymu i prowadzi negocjacje z Zachodem w sprawie użycia broni zachodniej do pokonania wojsk rosyjskich na tymczasowo okupowanym ukraińskim półwyspie i wyłącznej strefie ekonomicznej na obszarach morskich Ukrainy.

„Prędzej czy później będziemy mieli wystarczające zasoby, aby zaatakować Rosję na Morzu Czarnym i na Krymie. Krym to terytorium Ukrainy, więc każdy cel jest dla nas legalny”

– powiedział wiceszef MON Ukrainy.

Zauważył, że przywrócić kontrolę nad tymczasowo okupowanym Krymem można środkami wojskowymi lub dyplomatycznymi – i musimy dokładnie przemyśleć, jak tego dokonać we właściwy sposób, ale w każdym razie „Rosja będzie musiała opuścić Krym, jeśli chce nadal istnieć jako państwo” – podsumował.

ZOBACZ TAKŻE:

Nuland: Celem USA jest całkowita strategiczna klęska Putina

Pokój na warunkach rosyjskich może być zaproszeniem do kolejnej wojny – Baerbock

Nuland: Użycie broni jądrowej przeciwko Ukrainie zakończy się katastrofą dla Putina

USA: Chcemy, aby putinowska inwazja na Ukrainę stała się strategiczną porażką Rosji

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: