Ukraina faktycznie powstrzymuje „rosyjski atak na Europę”. Po inwazji Rosji na Ukrainę NATO zrozumiało, że bezpieczeństwo zbiorowe jest kluczem do przetrwania państw członkowskich. Dlatego Sojusz pracuje nad utrzymaniem jedności euroatlantyckiej – powiedział Andrew Michta, szef Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem im. George’a C. Marshalla w wywiadzie dla ukraińskiej telewizji 24tv.ua.

„Po szczycie w Madrycie partnerzy europejscy wyraźnie zrozumieli, że bezpieczeństwo zbiorowe jest kluczem do istnienia. Wcześniej przez pewien czas nie poświęcano wystarczającej uwagi finansowaniu i funkcjonowaniu bezpieczeństwa zbiorowego. Członkowie Sojuszu będą potrzebować czasu na reformy”.

Andrew A. Michta

Szef Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem im. George'a C. Marshalla

Ekspert powiedział, że w kontekście rosyjskiej wojny hybrydowej przeciwko Sojuszowi utrzymanie jedności NATO jest kluczowe.

„Dążymy do dalszego zachowania tej jedności. Jest to bardzo ważne z politycznego punktu widzenia, ponieważ Putin próbuje tę jedność rozbić”

– powiedział.

Michta uważa, że ​​pełne zreformowanie NATO zajmie kilka lat. Jest przekonany, że Europejczycy, przy wsparciu Stanów Zjednoczonych, są realną siłą.

Są osłonięci parasolem nuklearnym, który zapewnia skuteczne odstraszanie Rosji, dodał ekspert.

Jego zdaniem Ukraina, swoim oporem wobec Rosji, zneutralizowała „obawy przed dwoma teatrami działań militarnych, które Rosja i Chiny szykowały na Zachód – jeden w Europie Wschodniej, drugi w regionie Indo-Pacyfiku”.

PRZECZYTAJ:

Eskalacja wokół Tajwanu. Czy na Pacyfiku może wybuchnąć pożar wojny światowej?

Ekspert powiedział też, że jeśli Putinowi uda się zamrozić konflikt na Ukrainie, będzie to oznaczało zwycięstwo Rosji. Dla Ukrainy ta opcja zakończenia wojny jest kategorycznie nie do przyjęcia.

Przypomnijmy, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział na sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Sojuszu, że zbiorowy Zachód nie ma prawa pozwolić Rosji na wygranie wojny z Ukrainą.

Stoltenberg podkreślił, że jeśli Zachód pozwoli Putinowi wygrać, to zapłaci znacznie wyższą cenę niż teraz i wezwał państwa NATO do dalszego długoterminowego wspierania Ukrainy.

PRZECZYTAJ:

Putin marzy o wskrzeszeniu Imperium Rosyjskiego

Trzecie Imperium. O czym marzy gospodarz Kremla?

Wróg u bram. Kreml chce zniszczyć Polskę i podbić Europę

KOMENTARZ REDAKCJI

Rosja stała się egzystencjalnym zagrożeniem dla Ukrainy i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wielokrotnie ostrzegałem, że Rosja opracowuje szczegółowy plan agresji i terroru wobec krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W tym stwierdzeniu nie ma najmniejszej przesady. O istnieniu takiego planu świadczą liczne odtajnione dane ukraińskiej i zachodnich agencji wywiadu, a także nagminne wypowiedzi samych rosyjskich strategów, polityków oraz wielokrotne publikacje kremlowskich propagandystów, którzy ostatnio zaczęli urządzać histerię w sprawie konieczności „denazyfikacji” Polski. I to nie jest przypadek. Rzeczywiście, w ultimatum, jakie rosyjskie MSZ w grudniu ubiegłego roku wystosowało wobec USA i NATO, pojawiło się żądanie rozbrojenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej, czyli przywrócenia Moskwie dawnej strefy wpływów na Starym Kontynencie.

Putin popełnia poważne zbrodnie przeciwko ludzkości, ponieważ czuje absolutną bezkarność, grożąc całemu światu bronią jądrową. Psychopata z bunkra praktycznie otwarcie grozi Zachodowi, mówiąc, że jeśli będzie mu uniemożliwiać zorganizowanie ludobójstwa na Ukrainie, użyje broni jądrowej przeciwko państwom NATO.

Ukraina jest tylko pierwszym celem zbrodniarza wojennego. Kremlowski paranoik marzy o odbudowie Imperium Rosyjskiego i dawnej strefy wpływów w Europie, która obejmuje całą wschodnią flankę NATO, czyli kraje bałtyckie, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Jeśli Zachód ulegnie Putinowi na Ukrainie, będzie on nadal wymachiwał jądrową maczugą, bezkarnie dopuszczając się agresji i ludobójstwa w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego stosowanie szantażu nuklearnego jest kategorycznie niedopuszczalne. Świat nie powinien tego tolerować!

Jeśli Zachód będzie ulegać zastraszaniu Putina, może to doprowadzić do znacznie większych katastrof dla ludzkości niż nawet ograniczone użycie broni jądrowej. Kremlowska bestia musi być surowo ostrzeżona, że każda próba użycia broni masowego rażenia pociągnie za sobą natychmiastową, twardą, odpowiednią i lustrzaną reakcję.

Moskiewski zbrodniarz wojenny musi zdać sobie sprawę, że jego szantaż nie będzie miał najmniejszego wpływu na wolę suwerennych i wolnych narodów. Musi raz na zawsze porzucić takie instrumenty polityki zagranicznej. Musi również wyraźnie i jasno zrozumieć, że poniesie surową i nieuniknioną karę, jeśli nadal będzie popełniał ciężkie zbrodnie przeciwko ludzkości.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

 

ZOBACZ ARCHIWUM CZASOPISMA „GŁOS POLONII” Z LAT 2018-2022

ZOBACZ ARCHIWUM CZASOPISMA „GŁOS POLONII” Z LAT 2012-2017

ZOBACZ TAKŻE: