Ranek 10 października rozpoczął się bestialskimi atakami rakietowymi na infrastrukturę cywilną w wielu dużych ukraińskich miastach. Kilka potężnych eksplozji zagrzmiało w Kijowie, Dnieprze, Lwowie, Charkowie, Mikołajowie, Odesie, Żytomierzu, Krzywym Rogu, Tarnopolu, Chmielnickim, Stanisławowie (Iwano-Frankowsku), Równym oraz Sumach. W środku nocy kilkanaście rakiet spadło na Zaporoże.

Rozkaz zmasowanych ataków rakietowych na pokojowe ukraińskie miasta w godzinach szczytu porannego, w czas kiedy jest największa koncentracja ludzi, wydał seryjny morderca, krwawy maniak, terrorysta i zbrodniarz wojenny Władimir Putin, który ponosi haniebną porażkę na polu bitwy. W ten sposób bestia mści się na ludności cywilnej Ukrainy za szereg porażek i częściowe zniszczenie (początek procesu nieuchronnego demontażu) nielegalnego obiektu infrastrukturalnego na terytorium Ukrainy – Mostu Krymskiego. W swoim telewizyjnym wystąpieniu zbrodniarz wojenny nie mógł powstrzymać emocji: nienawiści, irytacji i złości.

PRZECZYTAJ:

Pelosi: Putin to tchórz, który walczy z cywiłami i dziećmi! Rosja sponsorem terroryzmu

Scenariusz syryjski. Putin zorganizował niszczenie miast i masakrę ludności cywilnej

Krótko przed tym (08.10.2022) tchórzliwy maniak z bunkra mianował zimnokrwistego i okrutnego mordercę generała Siergieja Surowikina, który podczas swojej przestępczej kariery popełnił liczne makabryczne zbrodnie wojenne na terenie Czeczenii i Syrii, nowym dowódcą rosyjskich terrorystycznych hord na Ukrainie.

Rankiem 10 października na Ukrainę wystrzelono ponad 80 pocisków, z czego połowę zestrzeliła ukraińska obrona powietrzna. Wśród ludności cywilnej są ofiary: zabici i ranni.

Sądząc po wypowiedziach wysoko postawionych zbrodniarzy wojennych z faszystowskiego, terrorystycznego państwa-agresora, terror rakietowy wymierzony w cywilną infrastrukturę i ludność ukraińską będzie trwał nadal.

PRZECZYTAJ:

Polityka ustępstw i „nieprowokowania” Rosji jeszcze bardziej rozzuchwala Putina!

Słynny psychiatra: „Putin to psychopata o sadystycznych cechach, prowokuje go słabość”

Próby ratowania twarzy Putina mogą doprowadzić do zniszczenia świata – rosyjski opozycjonista

KOMENTARZ REDAKCJI

W 1994 r. Ukraina dobrowolnie zrezygnowała z trzeciego na świecie potencjału nuklearnego. Dzięki dobrej woli Ukrainy zostały zniszczone nuklearne balistyczne pociski międzykontynentalne i strategiczne bombowce.

Memorandum Budapeszteńskie podpisane 5 grudnia 1994 roku miało zapewnić Ukrainie bezpieczeństwo. Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zobowiązały się do respektowania suwerenności a integralności terytorialnej Ukrainy oraz powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko jej niepodległości i integralności terytorialnej.

Jednak Rosja złamała swoje zobowiązania. Wiosną 2014 r. Putin anektował Krym, rozpętał wojnę w Donbasie i próbuje zakwestionować niezależność Ukrainy. Co więcej, ignorując wolę narodów Europy Środkowo-Wschodniej, z maniakalnym uporem próbuje narzucić Stanom Zjednoczonym temat negocjacji o nowym podziale świata na strefy wpływów.

Rosja stała się egzystencjalnym zagrożeniem dla Ukrainy i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wielokrotnie ostrzegałem, że Rosja opracowuje szczegółowy plan agresji i terroru wobec krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W tym stwierdzeniu nie ma najmniejszej przesady. O istnieniu takiego planu świadczą liczne odtajnione dane ukraińskiej i zachodnich agencji wywiadu, a także nagminne wypowiedzi samych rosyjskich strategów, polityków oraz wielokrotne publikacje kremlowskich propagandystów, którzy ostatnio zaczęli urządzać histerię w sprawie konieczności „denazyfikacji” Polski. I to nie jest przypadek. Rzeczywiście, w ultimatum, jakie rosyjskie MSZ w grudniu ubiegłego roku wystosowało wobec USA i NATO, pojawiło się żądanie rozbrojenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej, czyli przywrócenia Moskwie dawnej strefy wpływów na Starym Kontynencie.

Putin popełnia poważne zbrodnie przeciwko ludzkości, ponieważ czuje absolutną bezkarność, grożąc całemu światu bronią jądrową. Psychopata z bunkra praktycznie otwarcie grozi Zachodowi, mówiąc, że jeśli będzie mu uniemożliwiać zorganizowanie ludobójstwa na Ukrainie, użyje broni jądrowej przeciwko państwom NATO.

Ukraina jest tylko pierwszym celem zbrodniarza wojennego. Kremlowski paranoik marzy o odbudowie Imperium Rosyjskiego i dawnej strefy wpływów w Europie, która obejmuje całą wschodnią flankę NATO, czyli kraje bałtyckie, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Jeśli Zachód ulegnie Putinowi na Ukrainie, będzie on nadal wymachiwał jądrową maczugą, bezkarnie dopuszczając się agresji i ludobójstwa w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego stosowanie szantażu nuklearnego jest kategorycznie niedopuszczalne. Świat nie powinien tego tolerować!

Jeśli Zachód będzie ulegać zastraszaniu Putina, może to doprowadzić do znacznie większych katastrof dla ludzkości niż nawet ograniczone użycie broni jądrowej. Kremlowska bestia musi być surowo ostrzeżona, że każda próba użycia broni masowego rażenia pociągnie za sobą natychmiastową, twardą, odpowiednią i lustrzaną reakcję.

Moskiewski zbrodniarz wojenny musi zdać sobie sprawę, że jego szantaż nie będzie miał najmniejszego wpływu na wolę suwerennych i wolnych narodów. Musi raz na zawsze porzucić takie instrumenty polityki zagranicznej. Musi również wyraźnie i jasno zrozumieć, że poniesie surową i nieuniknioną karę, jeśli nadal będzie popełniał ciężkie zbrodnie przeciwko ludzkości.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: