Afgańczycy i Irakijczycy z doświadczeniem bojowym, przechodzą obecnie szkolenie w bazach KGB na Białorusi, Unia Europejska musi uznać reżim Aleksandra Łukaszenki za terrorystyczny, aby zatrzymać kryzys migracyjny – oświadczył Paweł Łatuszka, były ambasador Republiki Białorusi w Warszawie, obecnie lider białoruskiego Narodowego Zarządu Antykryzysowego, informuje portal Kresy24.pl powołując się na Radio Swaboda.

Łukaszenka i jego poplecznicy powinni być sądzeni przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze za popełnione przez nich zbrodnie, uważa Łatuszka.

W wywiadzie dla Polskiego Radia były ambasador Białorusi zwrócił uwagę na prowokacje na granicy białorusko- polskiej. Mówiąc o śmiertelnych przypadkach wśród imigrantów chcących nielegalnie wejść do Polski, a także o ofiarach pobić przez białoruskich pograniczników, były dyplomata powiedział, że władze białoruskie mają plan eskalacji kryzysu migracyjnego.

Przypomniał, że w świetle prawa międzynarodowego Łukaszenka nadal jest uważany za prezydenta Białorusi, pomimo tego, że “jest uzurpatorem, który rządzi siłą”.

Były dyplomata zaznaczył, że gdyby społeczność międzynarodowa głośno zakomunikowała, że nie uznaje prezydentury Łukaszenki, Białoruś straciłaby pieniądze z Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Polityk podkreślił też, że należy zaostrzyć sankcje wobec Białorusi – m.in. należy całkowicie zamknąć na pewien czas przejścia graniczne z Białorusią, a także zaprzestać współpracy gospodarczej i wymiany towarów z nią.

11 października Narodowy Zarząd Antykryzysowe pod przewodnictwem Pawła Łatuszki zaplanowało w Norymberdze (Niemcy) konferencję prawną na temat zbrodni przeciwko ludzkości i uznania Aleksandra Łukaszenki za terrorystę.

4 października białoruski parlament przegłosował poprawkę do Kodeksu Karnego, która przewiduje kary do 12 lat więzienia za wezwania do nałożenia „sankcji na Białoruś”.

Źródło: Jagiellonia.org, Svaboda.org, Kresy24.pl

Przypomnijmy, Polskie służby zweryfikowały tożsamość części nielegalnych migrantów zatrzymanych po przebyciu polsko-białoruskiej granicy. Funkcjonariusze zidentyfikowali materiały świadczące o powiązaniach niektórych z zatrzymanych z organizacjami terrorystycznymi. Jeden z obywateli Iraku na telefonie miał zdjęcia z materiałami pedofilskimi i zoofilskimi. Inni – zdjęcia w mundurach bojowych, ściętych głów i spotkań organizacji terrorystycznych, podaje TVP.info powołując się na oświadczenie rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych Stanisława Żaryna. CZYTAJ WIĘCEJ TU>>>

PRZECZYTAJ:

Łukaszenko działa zgodnie z podręcznikami sowieckiego KGB? Litwa zaczęła otrzymywać listy od „wojowników Allaha”

KOMENTARZ REDAKCJI

Kilka lat temu portal Jagiellonia.org podjął wysiłek i przetłumaczył to co oficer FSB ma do powiedzenia w sprawie zaangażowania FSB w islamski terroryzm. W telewizji ukraińskiej 1+1 w programie „TSN. Tydzień” pokazano wywiad, który może wywołać prawdziwy skandal szpiegowski. Oficer Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), specjalista od organizacji terrorystycznych, powiedział w nim, że za aktywną działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml. Choć mówi się o tym od dawna, dotąd nie było na to dowodów.

Słowa rosyjskiego oficera zostały już zweryfikowane. Fachowcy dwukrotnie sprawdzali jego wiarygodność za pomocą wykrywacza kłamstw. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości: funkcjonariusz FSB mówi prawdę.

CZYTAJ WIĘCEJ >>>

ZOBACZ WIDEO:

W wojnie hybrydowej przeciwko krajom pomostu bałtycko-czarnomorskiego Rosja i jej poplecznicy z okupowanej przez łukaszystowski reżim Białorusi postanowili praktycznie otwarcie wykorzystać czynnik terroryzmu islamskiego. Celem jest rozpalenie wojny między cywilizacjami, wojny międzywyznaniowej, wojny między islamem i chrześcijaństwem na terytorium krajów wschodniej flanki NATO.

Przypomnijmy, wojna wywołana przez Putina w Syrii uderzyła rykoszetem w Europę. Setki tysięcy uchodźców są wynikiem barbarzyńskich bombardowań syryjskich miast przez rosyjskie lotnictwo. Fale uchodźców spowodowały poważny kryzys w Unii Europejskiej i stały się przyczyną rosnącej popularności skrajnie prawicowych populistów, którzy działają w interesie agresywnej Rosji.

Nie jest tajemnicą, że uchodźcy stali się narzędziem rosyjskiej wojny hybrydowej przeciwko Europie. Przypomnijmy, według oświadczeń wysokich urzędników NATO Rosja „używa uchodźców jako żywej broni przeciwko Europie”. Mówił o tym jeszcze w marcu 2016 roku sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

PRZECZYTAJ:

Fundamenty pod islamski terroryzm kładł KGB

Z kolei nieżyjący już amerykański senator John McCain w ostrym przemówieniu wygłoszonym na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium (13 lutego 2016 roku) ocenił, że dyktator Władimir Putin chce „zaognić konflikt uchodźczy i wykorzystać go jako broń do podziału przymierza transatlantyckiego, a tym samym podkopać europejski projekt”. Dodał także, że „apetyt Putina rośnie w miarę jedzenia”.

Przypomnijmy, The Washington Post opublikował informację amerykańskich służb specjalnych, że CyberCaliphate udający zwolenników organizacji Państwa Islamskiego faktycznie okazał się jednostką wojskową p/p 54777 GRU (Głównego Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej), która prowadzi psychologiczną wojnę przeciwko krajom zachodnim.

Jak informowaliśmy wcześniej, gdy tylko wyszły na jaw fakty zorganizowania przedostania się na Litwę nielegalnych migrantów z terytorium Białorusi przy pomocy białoruskich strażników granicznych, Mińsk, dzięki wskazówce z Moskwy, oskarżył Litwę o rasizm i zabójstwo jednego z nielegalnych imigrantów.

W środę na różne skrzynki mejlowe Litwie wysłano listy od rzekomych „wojowników Allaha”, którzy obiecują ukarać Litwinów za „rasizm” i „zamordowanie” brata w wierze, informuj intvua.com powołując się na portal Alfa.lt.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Europa Umiera? Za aktywną działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml – oficer FSB

Generał KGB: Terroryzm musi stać się naszą główną bronią

Eksperci: To Rosja stworzyła Państwo Islamskie

Państwo Islamskie pomaga Putinowi w walce z Zachodem

NATO oskarża Rosję: „Używa uchodźców jako żywej broni przeciwko Europie”

Wahabici z Łubianki