Zełenski mianował na stanowisko szefa Wywiadu Zagranicznego Ukrainy gen. Władysława Buchariewa. Zostało to ogłoszone podczas briefingu przez zastępcę szefa Administracji Prezydenta Rusłana Riaboszapki.

Co ciekawie, ten generał jest właścicelem nieruchomości zlokalizowanej na okupowanym przez Rosję Krymie i jest dumny z nagród Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Jak już wcześniej informowaliśmy, Władysław Buchariew, który do ostatniego czasu był deputowanym klubu parlamentarnego Bloku Julii Tymoszenko w Radzie Najwyższej Ukrainy, w swoim czasie został odznaczony medalem za „współpracę wojskową” z FSB i ma wspólny biznes ze zdrajcami Ukrainy na okupowanym Krymie – informuje portal Zik.ua.

To nie jest tajemnica. Władysław Buchariew nie wstydzi się swoich kontaktów z FSB, a nawet jest z nich dumny. Świadczy o tym jego ulotka z czasów parlamentarnej kampanii wyborczej oraz artykuł na Wikipedii.

W ubiegłym roku portal Zik.ua opublikował wyniki śledztwa dziennikarskiego, które świadczą o tym, że Buchariew miał kilka obiektów nieruchomości na okupowanym Krymie, których nie stracił po 2014 r., lecz dzierżawił je zdrajcom spośród byłych ukraińskich funkcjonariuszy organów ścigania, którzy obecnie obsługują władze rosyjskie.

Według deklaracji polityka z 2017 r. Władysław Buсhariew jest właścicielem mieszkania o powierzchni 86,8 m2 z miejscem parkingowym w Liwadii koło Jałty na południowym wybrzeżu Krymu i działką w Ałuszcie o powierzchni 875 m2.

Mimo to administracja Zełenskiego na poważnie rozważa o powołanie na stanowisko szefa Służby Wywiadu Zagranicznego Ukrainy właśnie takiego kandydata. Powstaje tylko pytanie, interesy jakiego kraju będą chronione przez urzędnika z taką biografią?

Jagiellonia.org

Я декілька разів бачив в інтернеті як люди докоряли мені тим, що в моїх листівках написано про російську нагороду, тому…

Gepostet von Владислав Бухарєв am Montag, 6. Oktober 2014