W listopadzie 2017 r. w Syrii popełniono 33 masakry, w trakcie których zginęło 410 cywilów, w tym 46 kobiet i 103 dzieci – informuje agencja Anadolu powołując się na raporty syryjskiej organizacji praw człowieka (SNHR).

„Raport SNHR stwierdza, że 48 procent rozlewu krwi zostało popełnione przez bojowców reżimu Baszara al-Assada, a 39 procent to Siły Powietrzno-Kosmiczne Federacji Rosyjskiej” – czytamy w oświadczeniu.

W szczególności, według działaczy na rzecz praw człowieka, w wyniku ataków sił Asada w listopadzie 123 osoby cywilne zostały zabite, w tym 18 kobiet i 37 dzieci, a 254 cywilów, w tym 16 kobiet i 55 dzieci, padło ofiarą rosyjskich sił powietrzno-kosmicznych.

Pięciu cywilów, w tym dziecko, zostało zabitych w zeszłym miesiącu w wyniku nalotów lotniczych Międzynarodowej Koalicji prowadzonej przez Stany Zjednoczone.

Jak wiadomo, wojna w Syrii rozpoczęła się w marcu 2011 roku, gdy Pokojowe demonstracje protestu przerodziły się w konflikt zbrojny, po tym, jak armia reżimu Asada rozpoczęła strzelanie do tłumów pokojowych demonstrantów.

Według ONZ w czasie konfliktu zginęło ponad 400 000 osób, ponad 10 milionów zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, a 4,8 miliona osób znalazło schronienie poza granicami kraju.

W tej wojnie Rosja wspiera rząd prezydenta Baszara al-Assada i zapewnia wsparcie powietrzne siłom rządowym. Iran działa także po stronie Assada, podczas gdy Stany Zjednoczone i Turcja wspierają różne antyrządowe grupy powstańcze.

شهداء معرشورين اطفال بعمر الزهور كان يجب ان يستقيظوا في الصباح ليذهبوا الى روضة الأطفال والآن اصبحوا في روضة الجنةارتقوا بصواريخ الحقد الروسي على بلدة معرشورين قدر الله وماشاء فعل كفرنبل نيوز

Posted by ‎كفرنبل نيوز/kafranbl News‎ on Dienstag, 19. Dezember 2017

Agencja prasowa UNIAN, tłum. JAGIELLONIA.ORG

Wojna w Syrii. Putin testuje wytrzymałość Zachodu

John McCain: Putin używa uchodźców jako broni

W Aleppo ważą się losy naszego świata – Jean-Pierre Filiu

The Washington Post: USA potakują okrucieństwom Putina

Foreign Policy: Sojusz z Rosją w Syrii – to samobójstwo strategiczne

Syria. W bazie Szajrat znaleziono kontenery dla broni chemicznej – InformNapalm (WIDEO)