Prezydent Andrzej Duda zwraca uwagę na znaczenie wizyty Donalda Trumpa w Polsce. W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej podkreśla, że pokazuje ona znaczenie Polski jako jednego z ważniejszych państw europejskich i lidera Europy Środkowej.

W czasie jutrzejszej rozmowy w cztery oczy z Donaldem Trumpem prezydent zamierza poruszyć takie tematy jak bezpieczeństwo energetyczne, amerykańska obecność wojskowa w Polsce oraz współdziałanie w ramach Rady Bezpieczeństwa ONZ. Porozmawia z prezydentem Stanów Zjednoczonych również o udziale Polski w spotkaniach grupy G20. Podkreślając znaczenie wizyty Donalda Trumpa w Polsce prezydent Andrzej Duda ocenia, że może mieć ona dla naszego kraju charakter historyczny. (Z całym wywiadem, jakiego udzielił prezydent PAP można zapoznać się tu).

Prezydent Stanów Zjednoczonych przybędzie do Polski dziś wieczorem. Jutro rano spotka się z prezydentem RP i weźmie udział w szczycie państw Trójmorza. Wczesnym popołudniem wygłosi przemówienie na Placu Krasińskich, a około 14.00 odleci do Niemiec na szczyt G20. Wywiad z Prezydentem RP Andrzejem Dudą ukazał się w Polskiej Agencji Prasowej 5 lipca.

Jagiellonia.org / kresy24.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Stany Zjednoczone wskazały Polskę jako lidera regionu Międzymorza

Stratfor: Rosję czeka upadek, Polskę rozkwit

Ukraina wyraziła aprobatę dla polskiej koncepcji Międzymorza

Tarcza Europy

Polska jest silna tylko wtedy, kiedy gra ramie w ramie z Ukrainą

Międzymorze. „Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy”

Włodzimierz Iszczuk: Wizja geostrategiczna Lecha Kaczyńskiego jest jak najbardziej aktualna!