Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump nazwał Federację Rosyjską i Chiny rywalami, które wraz z nieuczciwymi reżimami i ugrupowaniami terrorystycznymi rzucają wyzwanie interesom, gospodarce i wartościom Ameryki.

Odpowiednie oświadczenie zostało złożone w trakcie pierwszej mowy do narodu wygłoszonej w Kongresie, informuje The New York Times.

„Kiedy przywracamy siłę i pewność Ameryki w kraju, odnawiamy również nasze siły za granicą. Na całym świecie spotykamy się z nieuczciwymi reżimami, grupami terrorystycznymi i rywalami, takimi jak Chiny i Rosja, które stanowią wyzwanie dla naszych interesów, naszej gospodarki i naszych wartości”

– powiedział Trump.

„W obliczu tych niebezpieczeństw wiemy, że słabość jest najpewniejszą drogą do konfliktu, a rząd, który nie ma sobie równych na świecie, jest najbardziej niezawodnym środkiem naszej ochrony”

– dodał.

Prezydent USA uważa, że kraj powinien zmodernizować swój arsenał nuklearny, „mając nadzieję, że nigdy nie zostanie wykorzystany, ale konieczne jest uczynienie go tak silnym i mocnym, aby odstraszać od wszelkich aktów agresji”.

„Być może pewnego dnia w przyszłości nadejdzie magiczny moment, kiedy kraje świata zbiorą się, by zniszczyć ich broń nuklearną. Niestety, wciąż jest daleko”

–powiedział.

Jagiellonia.org

W Pentagonie Rosja na jednej liście z terrorystami

Rosja głównym zagrożeniem dla Europy – Pentagon

Amerykański generał: Mam nadzieję, że się mylę, ale wybuchnie wojna z Rosją

Brytyjski generał: Rosja szykuje się do ataku na Europę

Rosja szykuje się do operacji ofensywnej wobec Polski i państw bałtyckich – ekspert

The National Interest: W 2018 roku Rosja może zaatakować państwa bałtyckie

Rosja pracuje nad stworzeniem innowacyjnej torpedy nuklearnej – The New York Times

Idzie wojna? Szwecja przygotowuje obywateli

Rosja przygotowuje się do wojny na dużą skalę – Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Chiny postanowiły przestraszyć Rosję i USA bronią nuklearną