Dowódca amerykańskiego korpusu piechoty morskiej, gen. Robert Neller, wezwał żołnierzy amerykańskich stacjonujących w bazie wojskowej w Norwegii do przygotowania się na ewentualny konflikt zbrojny z Federacją Rosyjską – informuje The Washington Post.

Według generała, piechota morska może wkrótce „zmienić miejsce dyslokacji”, ale jednocześnie amerykańska obecność w Europie zostanie rozszerzona, ponieważ może się rozpocząć „wielka rozróba”.

PRZECZYTAJ:

Stratfor: Europa Wschodnia celem ekspansji Rosji

Podczas manewrów Zapad-2017 Rosja ćwiczyła zmasowany atak na Europę

„Mam nadzieję, że się mylę, ale wybuchnie wojna. Dzięki waszej obecności tutaj bierzecie udział w walce, walce o informacje, walce politycznej” – powiedział Neller, odnosząc się do swoich podwładnych.

 

Neller zauważył, że w niedalekiej przyszłości nacisk zostanie położony na Pacyfik i Rosję. „Tylko pamiętajсie, dlaczego tu jesteście. Oni obserwują. Jak nadzorujecie za nimi, oni także nadzorują nad wami. Mamy tu 300 żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej; możemy zwiększyć tę liczbę do 3000 za noc” – powiedział Neller.

„Armia amerykańska skoncentruje się na zagrożeniach określonych w nowej strategii bezpieczeństwa narodowego Donalda Trumpa – Rosji, Korei Północnej, Chinach, Iranie i światowym terroryzmie”

– podkreślił.

Neller zasugerował, że Bliski Wschód stopniowo przestanie być najwyższym priorytetem Stanów Zjednoczonych. „Raczej skupimy się na Pacyfiku i Rosji” – dodał generał.

Jagiellonia.org

W Pentagonie Rosja na jednej liście z terrorystami

Wiceprezydent USA nazwał FR jednym z głównym zagrożeń

Szef FBI przyznał, że „Rosja jest największym zagrożeniem dla każdego narodu na Ziemi”

W nowej amerykańskiej strategii bezpieczeństwa narodowego głównymi zagrożeniami są Rosja i Chiny