Odpowiedź USA na użycie przez Rosję broni jądrowej na Ukrainie może nie być nuklearna, ale Stany Zjednoczone wymierzą miażdżący cios Federacji Rosyjskiej – były dowódca wojsk USA w Europie generał Ben Hodges, podaje The Daily Mail. Wcześniej prezyden Biden oświadczył, że takie działania Putina „zmienią oblicze wojny jak nic od II wojny światowej” i dodał, że „prawdopodobna reakcja [Stanów Zjednoczonych] zostanie określona w zależności od tego, co [Rosjanie] zrobią”, informuje Voice of America.

„Być może reakcja USA nie będzie nuklearna, ale może być bardzo niszczycielskim uderzeniem, które może na przykład zniszczyć Flotę Czarnomorską lub zniszczyć rosyjskie bazy na Krymie. Dlatego uważam, że Putin i jego świta nie chcą bezpośredniego starcia z USA”.

Gen. Ben Hodges

Były dowódca wojsk USA w Europie

Generał uważa, że ​​groźba ataku nuklearnego na Ukrainę jest bardzo mało prawdopodobna. Jednak Hodges zapewnił, że każde użycie broni masowego rażenia spotka się z szybką i ostrą reakcją prezydenta USA Joe Bidena.

Według amerykańskiego generała prowodyr faszystowskiego terrorystycznego państwa-agresora Władimir Putin zdaje sobie sprawę, że Stany Zjednoczone zareagują ostro.

Wcześniej prezydent USA Joe Biden w wywiadzie dla programu „60 minut” w telewizji CBS skomentował możliwość użycia przez władze rosyjskie broni masowego rażenia w związku z wojną na Ukrainie.

„Kiedy armia ukraińska robi postępy na polu bitwy, Władimir Putin może czuć się zagnanym w ślepy zaułek. A w związku z tym zastanawiam się, co powiedziałby pan mu w sprawie użycia broni chemicznej lub taktycznej broni nuklearnej?” – zapytał dziennikarz.

– Nie rób tego – powtórzył Joe Biden trzy razy, gdy mówił o swojej odpowiedzi. Zaznaczył też, że powie też Putinowi, że takie działania „zmienią oblicze wojny jak nic od II wojny światowej” i dodał, że „prawdopodobna reakcja zostanie określona w zależności od tego, co zrobią”.

Mówiąc o losach Rosjan po ewentualnym użyciu przez Putina broni masowego rażenia, prezydent USA powiedział: „Staną się pariasami na świecie bardziej niż kiedykolwiek”.

PRZECZYTAJ:

USA opracowują plan działania w przypadku użycia broni jądrowej przez Rosję

KOMENTARZ REDAKCJI

W 1994 r. Ukraina dobrowolnie zrezygnowała z trzeciego na świecie potencjału nuklearnego. Dzięki dobrej woli Ukrainy zostały zniszczone nuklearne balistyczne pociski międzykontynentalne i strategiczne bombowce.

Memorandum Budapeszteńskie podpisane 5 grudnia 1994 roku miało zapewnić Ukrainie bezpieczeństwo. Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zobowiązały się do respektowania suwerenności a integralności terytorialnej Ukrainy oraz powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko jej niepodległości i integralności terytorialnej.

Jednak Rosja złamała swoje zobowiązania. Wiosną 2014 r. Putin anektował Krym, rozpętał wojnę w Donbasie i próbuje zakwestionować niezależność Ukrainy. Co więcej, ignorując wolę narodów Europy Środkowo-Wschodniej, z maniakalnym uporem próbuje narzucić Stanom Zjednoczonym temat negocjacji o nowym podziale świata na strefy wpływów.

Rosja stała się egzystencjalnym zagrożeniem dla Ukrainy i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wielokrotnie ostrzegałem, że Rosja opracowuje szczegółowy plan agresji i terroru wobec krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W tym stwierdzeniu nie ma najmniejszej przesady. O istnieniu takiego planu świadczą liczne odtajnione dane ukraińskiej i zachodnich agencji wywiadu, a także nagminne wypowiedzi samych rosyjskich strategów, polityków oraz wielokrotne publikacje kremlowskich propagandystów, którzy ostatnio zaczęli urządzać histerię w sprawie konieczności „denazyfikacji” Polski. I to nie jest przypadek. Rzeczywiście, w ultimatum, jakie rosyjskie MSZ w grudniu ubiegłego roku wystosowało wobec USA i NATO, pojawiło się żądanie rozbrojenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej, czyli przywrócenia Moskwie dawnej strefy wpływów na Starym Kontynencie.

Putin popełnia poważne zbrodnie przeciwko ludzkości, ponieważ czuje absolutną bezkarność, grożąc całemu światu bronią jądrową. Psychopata z bunkra praktycznie otwarcie grozi Zachodowi, mówiąc, że jeśli będzie mu uniemożliwiać zorganizowanie ludobójstwa na Ukrainie, użyje broni jądrowej przeciwko państwom NATO.

Ukraina jest tylko pierwszym celem zbrodniarza wojennego. Kremlowski paranoik marzy o odbudowie Imperium Rosyjskiego i dawnej strefy wpływów w Europie, która obejmuje całą wschodnią flankę NATO, czyli kraje bałtyckie, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Jeśli Zachód ulegnie Putinowi na Ukrainie, będzie on nadal wymachiwał jądrową maczugą, bezkarnie dopuszczając się agresji i ludobójstwa w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego stosowanie szantażu nuklearnego jest kategorycznie niedopuszczalne. Świat nie powinien tego tolerować!

Jeśli Zachód będzie ulegać zastraszaniu Putina, może to doprowadzić do znacznie większych katastrof dla ludzkości niż nawet ograniczone użycie broni jądrowej. Kremlowska bestia musi być surowo ostrzeżona, że każda próba użycia broni masowego rażenia pociągnie za sobą natychmiastową, twardą, odpowiednią i lustrzaną reakcję.

Moskiewski zbrodniarz wojenny musi zdać sobie sprawę, że jego szantaż nie będzie miał najmniejszego wpływu na wolę suwerennych i wolnych narodów. Musi raz na zawsze porzucić takie instrumenty polityki zagranicznej. Musi również wyraźnie i jasno zrozumieć, że poniesie surową i nieuniknioną karę, jeśli nadal będzie popełniał ciężkie zbrodnie przeciwko ludzkości.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: