Samolot leciał z Warszawy, a nie z Moskwy. Szukajcie zatem winnych u siebie – powiedział Władimir Putin odpowiadając na pytanie dziennikarzy podczas dorocznej kilkugodzinnej konferencji prasowej. Prezydent Rosji oświadczył również, że „na pokładzie Tu-154 M nie było żadnych wybuchów”.

Władimir Putin był pytany przez TVN o katastrofę smoleńską.

– Razem opłakiwaliśmy ofiary po tragedii. Nie powinniśmy upolityczniać sprawy tylko po to, by zdobyć punkty polityczne – powiedział Putin.

Kiedy z sali padło pytanie o wrak prezydenckiego samolotu Tu-154M, Putin odpowiedział pytaniem: „dlaczego Polska robi z tego sprawę polityczną. – Dla politycznych zysków?”.

Władimir Putin trzyma się wersji ustaleń komisji Millera i Anodiny. Jego zdaniem badania polskich i rosyjskich ekspertów wykazały, że na pokładzie prezydenckiego samolotu nie doszło do wybuchów.

– Jesteśmy zmęczeni tymi bredniami. Mamy po prostu dość tych bzdur. Nie było żadnych eksplozji

– przekonywał prezydent FR.

Polityk stwierdził, że jeśli Polacy chcą szukać winnych tragedii, powinni zacząć od własnego podwórka.

– Skoro miała być eksplozja na pokładzie, to powiedzcie mi, skąd oni lecieli. Z Moskwy? Nie, z Warszawy! Kto miał podłożyć bombę, rosyjscy agenci? Raczej powinniście przyjrzeć się swoim ludziom

– doradzał Putin.

Oskarżył Polaków, że chcą „jeszcze bardziej skomplikować” relacje z Rosją.

– Polsko-rosyjskie stosunki są ważniejsze niż wewnętrzne spory polityczne. Powinniście zadać pytanie jaki jest interes narodu polskiego – mówił. Przekonywał, że pogorszenie stosunków z Rosją nie jest korzystne dla Polski.

Putin dodał, że Rosja nie potrzebuje niczego od Polski, podczas gdy sami Polacy „wiele stracili” na popieraniu międzynarodowych sankcji przeciwko Federacji Rosyjskiej.

Z kolei, szef polskiego MON w wywiadzie dla Polskiego Rada odniósł się do dzisiejszych słów Władimira Putina.

– Warto by pan Putin, który przecież w tamtym czasie jako premier był przewodniczącym komisji badającej tragedię smoleńską spojrzał wreszcie prawdzie w oczy

– powiedział szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Źrodło: Kresy24.pl / pravda.com.ua / polskieradio.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Były szef sztabu Wojskowej Misji Łączności NATO w Moskwie uważa, że: „W Hadze już jest cela dla Putina”

W Pentagonie Rosja na jednej liście z terrorystami

Szef FBI przyznał, że „Rosja jest największym zagrożeniem dla każdego narodu na Ziemi”

Ukraina grozi Rosji Trybunałem w Hadze za zbrodnie wojenne