Kluby „Gazety Polskiej” w Kijowie i Żytomierzu na Ukrainie zapraszają na dwa spotkania z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej”, Tomasz Sakiewiczem, na których zaprezentuje on swoją książkę „Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego”. Pierwsze ze spotkań odbędzie się już w najbliższy czwartek w Kijowie, zaś drugie – dzień później w Żytomierzu.

W książce „Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego” Tomasz Sakiewicz próbuje odpowiedzieć na pytanie, na ile historia Polski od czasów Piastów wpływa na dzisiejsze wydarzenia, takie jak konflikt z Rosją, tragedia smoleńska i wojna na Ukrainie. Publikacja stara się ukazać ideę, którą chciał wprowadzić śp. prezydent Lech Kaczyński – silnego państwa polskiego niezależnego od Rosji.

– Ta książka może być początkiem dokumentowania dorobku Lecha Kaczyńskiego w polityce zagranicznej

– oceniał „Testament I Rzeczypospolitej” prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Teraz Tomasz Sakiewicz zaprezentuje swoją książkę na Ukrainie podczas dwóch spotkań zorganizowanych przez Klub „GP” w Żytomierzu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Kijowie. w czwartek, 14 grudnia, o godz. 18:00 w budynku Narodowego Uniwersytetu „Akademia Kijowsko-Mohylańska”. Drugie – już następnego dnia, w piątek, 15 grudnia o godz. 11:20 na Uniwersytecie Państwowym im. Iwana Franki w Żytomierzu.

Podczas spotkań będzie możliwość nabycia książek Tomasza Sakiewicza – „Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego” oraz „Partyzant Wolnego Słowa” – w polskiej oraz ukraińskiej wersji językowej.

Źródło: niezalezna.pl