Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej przyjęła poprawkę do Konstytucji Rosji o zniesieniu ograniczeń dotyczących liczby kadencji prezydenckich. Dzięki temu prezydent Rosji Władimir Putin będzie mógł ponownie objąć stanowisko głowy państwa rosyjskiego – informuje agencja Interfax.

380 posłów głosowało za poprawką, 43 – przeciw, jeden wstrzymał się. Autorem tej inicjatywy jest Walentina Tierieszkowa, deputowana rządzącej partii Jedna Rosja – radziecka kosmonautka, pierwsza kobieta w kosmosie.

„Proponuję albo znieść ograniczenie prezydenckich kadencji albo wpisać do jednego z artykułów projektu ustawy, że po wejściu w życie znowelizowanej konstytucji obecny prezydent, tak jak każdy inny obywatel, ma prawo być wybieranym na stanowisko głowy państwa”

– powiedziała Tierieszkowa.

PRZECZYTAJ:

TASS: Putin chce zostać „władcą świata” i nakazał przeznaczyć na to odpowiednie fundusze

Sam gospodarz Kremla, przemawiając w Dumie Państwowej, powiedział, że nie jest przeciwny wprowadzaniu takiej poprawki, pod warunkiem, że zostanie ona zatwierdzona przez Trybunał Konstytucyjny.

„Ta propozycja oznacza w rzeczywistości zniesienie ograniczeń dla każdej osoby, każdego obywatela, w tym urzędującego prezydenta, i umożliwienie jego uczestnictwa w przyszłych wyborach. Oczywiście, w wyborach otwartych i konkurencyjnych”

– powiedział Putin.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Trzecie Imperium. O czym marzy gospodarz Kremla?

Dugin: Rosyjski car powinien stać się carem ogólnoeuropejskim

Aleksandr Dugin: Na eurazjatyckim kontynencie dla Polski miejsca nie ma

Putin marzy o wskrzeszeniu Imperium Rosyjskiego w granicach z 1914 roku. Wywiad z 1991 roku

Żyrinowski: „Obywatele wybierają najwyższego władcę ruskiego świata, którego granic jeszcze nie wyznaczyliśmy”