W wiecu w Moskwie wzięło udział 11 tyś. osób.

W niedzielę, 24 lutego, w Rosji odbyły się marsze i wiece ku pamięci Borysa Niemcowa, jednego z liderów rosyjskiej antykremlowskiej opozycji, zabitego cztery lata temu. Uczestnicy skandowali hasła: „Putin jest złodziejem!”, „Ukraińcy, jesteśmy z wami!”, „Putin jest hańbą Rosji!”, „Precz z władzą KGB!” etc. – informuje Deutsche Welle.

Protestujący przemaszerowali ulicami Moskwy. W akcji uczestniczyli znani politycy i obrońcy praw człowieka, mianowicie: Ilja Jaszyn, działacz rosyjskiej opozycji i członek Okręgowej Rady Deputowanych; Mark Fejgin, rosyjski prawnik, który został pozbawiony prawa wykonywania zawodu w kwietniu 2018 r.; pisarz i dziennikarz Dmitrij Bykow oraz inne.

PRZECZYTAJ:

„Jeżeli Rosja nie zmieni swojej polityki, podzieli los Związku Sowieckiego” – rosyjskie media

Demonstranci trzymali plakaty: „Bohaterowie nie umierają”, „Wszystkich nas nie zabijecie”, „Impeachment – lustracja”, „Rosja będzie wolna”.

Oprócz tego, 1000 osób wzięło udział w Wiecu w Pamięci Niemcowa w Petersburgu, który odył się na placu Lenina przed Dworcem Fińskim. Akcji poświęcone pamięci znanego rosyjskiego opozycjonera odbyły się także w Irkucku, Bijsku, Krasnojarsku.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

„Amerykański jastrząb” John McCain nazywał Putina mordercą i przekonywał, że Rosja jest bardziej niebezpieczna niż Państwo Islamskie

ZOBACZ TAKŻE:

Kolos na glinianych nogach. Fatalna polityka kremlowska wiedzie Rosję ku przepaści

Rosjanie mają już dość Putina! Poziom zaufania do prezydenta FR spadł do historycznego minimum

Putin traci poparcie Rosjan. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że jego fatalna polityka wiedzie Rosję ku przepaści

Reżim Putina może liczyć wyłącznie na wsparcie swoich opryczników – ekspert

Financial Times: Rosjanie mają już dość antyzachodniej polityki Putina

„On nie jest dla nas carem”! Dzieci i nastolatki to ból głowy Putina