Tomas Schuman (właściwie Jurij Bezmienow) był zaangażowany w światowe wysiłki propagandowe reżimu sowieckiego. Pracował dla komunistycznego odpowiednika Orwellowskiego Ministerstwa Prawdy, czyli Agencji Prasowej „Nowosti”. Celem tej agencji było tworzenie jednostronnych i zafałszowanych informacji przekazywanych zagranicznym mediom. Tego rodzaju działania KGB określało mianem „dezinformacji”. I właśnie tajniki takich działań oraz cele, do jakich miały one prowadzić, opisuje Schuman ujawniając kulisy działań propagandowych sowieckiej agentury wpływu.

To wielkie ostrzeżenie przed ukrytą manipulacją, której celem jest zawładnięcie świadomością, a poprzez kierowanie opinią, kryteriami ocen i poglądami – podbicie całych państw i narodów!

Patronat medialny nad książką objął portal Prawy.pl oraz portal Jagiellonia.org.

KSIĄŻKA DO KUPIENIA>>>

Prof. Andrzej Nowak – Tomas Schuman (a właściwie Jurij Bezmienow) był zaangażowany w światowe wysiłki propagandowe reżimu sowieckiego. Niczym odpowiednik Winstona Smitha, bohatera książki 1984 George’a Orwella, pracował dla komunistycznego odpowiednika orwellowskiego Ministerstwa Prawdy, czyli Agencji Prasowej „Nowosti”. Celem tej agencji było tworzenie jednostronnych i zafałszowanych informacji przekazywanych zagranicznym mediom. Tego rodzaju działania KGB określało mianem „dezinformacji”. I właśnie tajniki takich działań oraz cele, do jakich miały one prowadzić, opisuje Schuman w swojej książce.

PRZECZYTAJ:

Lewica vs Prawica. Tak Kreml destabilizuje Zachód. Fragment wywiadu rosyjskiego speca od propagandy i dezinformacji

Tomas Schuman (Jurij Bezmienow) urodził się w Moskwie w 1939 roku w rodzinie wysokiego rangą oficera Armii Czerwonej. Z tego względu miał możliwość pobierania nauki w najlepszych szkołach. W wieku 17 lat rozpoczął studia w Instytucie Języków Orientalnych Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego. Po ich ukończeniu pracował dla agencji „Nowosti”, a następnie spędził dwa lata w Indiach jako tłumacz i specjalista od public relations radzieckiego przemysłu budownictwa rafineryjnego. Powrócił do Moskwy w 1965 roku, aby kontynuować pracę dla „Nowosti” na stanowisku redaktora działu ekonomicznego magazynu „Sovietland”, wydawanego w językach hindi, urdu i angielskim. W 1969 roku ponownie został skierowany do Indii, gdzie kontynuował działania propagandowe dla „Nowosti” w New Delhi, pracując dla ambasady sowieckiej w Wydziale Badań i Kontrpropagandy. Ze względu na coraz większe rozczarowanie systemem komunistycznym postanowił rozpocząć przygotowania do dezercji.

W lutym 1970 roku Bezmienow, przebrany w strój hipisa i perukę, dołączył do jednej z grup dzieci-kwiatów podróżujących po Indiach i przedostał się wraz z nimi do Aten. Skontaktował się tam z ambasadą Stanów Zjednoczonych. Po długich przesłuchaniach przez amerykańskie służby wywiadowcze udzielono mu azylu w Kanadzie.

Po przyjeździe do Kanady przez dwa lata studiował nauki polityczne na Uniwersytecie w Toronto, wykładał język rosyjski i literaturę rosyjską, a w 1972 roku został zatrudniony na stanowisku producenta i gospodarza programu w międzynarodowym serwisie CBC, nadającym audycje dla Związku Sowieckiego. W wyniku zakulisowych działań KGB został zwolniony w 1976 roku, co spowodowało, że zajął się niezależnym dziennikarstwem i pracował nad wieloma rozmaitymi projektami.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKZE:

Ukryta wojna przeciwko Zachodowi. Doktryna generała Gierasimowa

Znajdź sobie pożytecznego idiotę. 7 przykazań rosyjskiej wojny informacyjnej

Ruch LGBT narodził się w latach 60. pod wpływem idei narzuconych Zachodowi przez Moskwę. Film „Rewolucja totalnej wolności”

TO JEST ROSYJSKA WOJNA HYBRYDOWA PRZECIWKO ZACHODOWI

Moskwa podsyca kłótnie, nienawiść i zamieszki w krajach zachodnich. Kreml dokłada wszelkich starań, aby skłócić czarnoskórych i białych, republikanów i demokratów w USA, Europejczyków i Amerykanów, Polaków i Ukraińców, muzułmanów i chrześcijan, zwolenników tradycyjnych wartości i przedstawicieli LGBT, prawicę i lewicę, zwolenników w Polsce PiS-u i PO …

Rosyjskie trolle i agenci wpływów skupiają się na podsycaniu w państwach zachodnich konfliktów we wszystkich sferach: społecznej, politycznej, socjalnej, rasowej, etnicznej i religijnej. To jest wojna hybrydowa. Kreml prowadzi wojnę hybrydową przeciwko Zachodowi. Dopóki tego sobie nie uświadomimy, wszyscy będziemy marionetkami w rękach lalkarzy z Kremla, Łubianki i fabryki trolli z Olgino.

Włodzimierz Iszczuk

Redaktor naczelny portalu Jagiellonia.org i czasopisma „Głos Polonii”