Jak ostrzegają niemieckie służby, na terenie Niemiec może przebywać obecnie nawet do 2 tys. islamskich terrorystów. Ugrupowania te mogą wykorzystać zwycięstwo talibów do rozpoczęcia działalności terrorystycznej na terenie Niemiec.

Niemiecki Urząd Ochrony Konstytucji szacuje, że zagrożenie może stanowić obecnie około 2 tysięcy islamistów na terenie tego kraju, a sprawę opisuje sobotnie wydanie dziennika „Die Welt”.

Zdaniem Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV), czyli służby niemieckiego kontrwywiadu, „blisko 2 tys. islamistów w Niemczech jest niebezpiecznych, zdolnych do działań terrorystycznych i ataków” – pisze „Die Welt”.

Federalne Biuro Policji Kryminalnej z kolei mówi o „551 zagrożeniach islamistycznych i 536 »istotnych osobach«, które potencjalnie są zwolennikami terrorystów” – o czym informuje berliński „Tagesspiegel”.

– W niektórych częściach środowisk islamistycznych, a także dżihadystycznych w Niemczech, pojawiły się wyrazy radości i pozytywne reakcje po dojściu do władzy talibów w Afganistanie – powiedział w w rozmowie z „Tagesspiegel” Thomas Haldenwang, szef BfV.

Jest to bezpośrednim powodem obaw niemieckich służb o wykorzystywanie przez islamistów zwycięstwa talibów „do ofensywy propagandowej” poprzez przedstawianie ich jako bohaterów i przypisywanie tych wydarzeń do całego środowiska islamistycznego.

Jak przekazał Horst Seehofer, minister spraw wewnętrznych, w Niemczech od 2000 roku udało się udaremnić 23 zamachy terrorystyczne.

Źródło: DW.com, PAP, TVP.info, Fronda.pl

KOMENTARZ REDAKCJI

Kilka lat temu portal Jagiellonia.org podjął wysiłek i przetłumaczył to co oficer FSB ma do powiedzenia w sprawie zaangażowania FSB w islamski terroryzm. W telewizji ukraińskiej 1+1 w programie „TSN. Tydzień” pokazano wywiad, który może wywołać prawdziwy skandal szpiegowski. Oficer Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), specjalista od organizacji terrorystycznych, powiedział w nim, że za aktywną działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml. Choć mówi się o tym od dawna, dotąd nie było na to dowodów.

Słowa rosyjskiego oficera zostały już zweryfikowane. Fachowcy dwukrotnie sprawdzali jego wiarygodność za pomocą wykrywacza kłamstw. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości: funkcjonariusz FSB mówi prawdę.

CZYTAJ WIĘCEJ >>>

ZOBACZ WIDEO:

W wojnie hybrydowej przeciwko krajom pomostu bałtycko-czarnomorskiego Rosja i jej poplecznicy z okupowanej przez łukaszystowski reżim Białorusi postanowili praktycznie otwarcie wykorzystać czynnik terroryzmu islamskiego. Celem jest rozpalenie wojny między cywilizacjami, wojny międzywyznaniowej, wojny między islamem i chrześcijaństwem na terytorium krajów wschodniej flanki NATO.

Przypomnijmy, wojna wywołana przez Putina w Syrii uderzyła rykoszetem w Europę. Setki tysięcy uchodźców są wynikiem barbarzyńskich bombardowań syryjskich miast przez rosyjskie lotnictwo. Fale uchodźców spowodowały poważny kryzys w Unii Europejskiej i stały się przyczyną rosnącej popularności skrajnie prawicowych populistów, którzy działają w interesie agresywnej Rosji.

Nie jest tajemnicą, że uchodźcy stali się narzędziem rosyjskiej wojny hybrydowej przeciwko Europie. Przypomnijmy, według oświadczeń wysokich urzędników NATO Rosja „używa uchodźców jako żywej broni przeciwko Europie”. Mówił o tym jeszcze w marcu 2016 roku sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

PRZECZYTAJ:

Fundamenty pod islamski terroryzm kładł KGB

Z kolei nieżyjący już amerykański senator John McCain w ostrym przemówieniu wygłoszonym na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium (13 lutego 2016 roku) ocenił, że dyktator Władimir Putin chce „zaognić konflikt uchodźczy i wykorzystać go jako broń do podziału przymierza transatlantyckiego, a tym samym podkopać europejski projekt”. Dodał także, że „apetyt Putina rośnie w miarę jedzenia”.

Przypomnijmy, The Washington Post opublikował informację amerykańskich służb specjalnych, że CyberCaliphate udający zwolenników organizacji Państwa Islamskiego faktycznie okazał się jednostką wojskową p/p 54777 GRU (Głównego Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej), która prowadzi psychologiczną wojnę przeciwko krajom zachodnim.

Jak informowaliśmy wcześniej, gdy tylko wyszły na jaw fakty zorganizowania przedostania się na Litwę nielegalnych migrantów z terytorium Białorusi przy pomocy białoruskich strażników granicznych, Mińsk, dzięki wskazówce z Moskwy, oskarżył Litwę o rasizm i zabójstwo jednego z nielegalnych imigrantów.

W środę na różne skrzynki mejlowe Litwie wysłano listy od rzekomych „wojowników Allaha”, którzy obiecują ukarać Litwinów za „rasizm” i „zamordowanie” brata w wierze, informuj intvua.com powołując się na portal Alfa.lt.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Generał KGB: Terroryzm musi stać się naszą główną bronią

Europa Umiera? Za aktywną działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml – oficer FSB

Eksperci: To Rosja stworzyła Państwo Islamskie

Państwo Islamskie pomaga Putinowi w walce z Zachodem

NATO oskarża Rosję: „Używa uchodźców jako żywej broni przeciwko Europie”

Łukaszenko działa zgodnie z podręcznikami sowieckiego KGB? Litwa zaczęła otrzymywać listy od „wojowników Allaha”

Wahabici z Łubianki