Ryzyko nowej wojny światowej jest realne – powiedział w wywiadzie dla news.sky.com gen. sir Nick Carter, szef Brytyjskich Sił Zbrojnych.

Globalny kryzys gospodarczy spowodowany epidemią COVID-19 może wywołać nowe zagrożenia dla bezpieczeństwa doprowadzić do nowej wojny światowej. Jeśli konflikty regionalne wymkną się spod kontroli, więcej krajów zaangażuje się w działania wojenne – ostrzegł brytyjski generał.

PRZECZYTAJ:

Epidemia, epidemia strachu a Doktryna Gierasimowa

Carter odniósł się do doświadczeń historycznych i powiedział, że w przeszłości kryzysy gospodarcze prowadziły do ​​kryzysów bezpieczeństwa. Ostrzegł przed ponownym uderzeniem w światową gospodarkę przez pandemię.

Przypomnijmy, nowe ograniczenia dotyczące kwarantanny w Europie pchają gospodarkę w kolejną recesję. Druga fala pandemii koronawirusa ponownie grozi negatywnymi konsekwencjami dla całej światowej gospodarki. Świat staje się coraz bardziej niestabilny.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Aleksandr Dugin: Na eurazjatyckim kontynencie dla Polski miejsca nie ma

Putin marzy o wskrzeszeniu Imperium Rosyjskiego w granicach z 1914 roku

Brutalne stłumienie protestów na Białorusi wskazuje na udział w nim rosyjskich sił specjalnych

Rosja szykuje się do wojny przeciwko krajom regionu bałtycko-czarnomorskiego – były ambasador Ukrainy na Białorusi

Kreml toczy wojnę przeciwko suwerennej Białorusi. To początek wojny kontynentalnej – były ambasador Ukrainy na Białorusi

Putin zadeklarował roszczenia terytorialne wobec sąsiadów i usiłował zaprzeczać zasadzie prawa narodów do samostanowienia