Członkostwo Ukrainy w NATO byłoby skutecznym odstraszaniem przed zagrożeniem zakrojonej na wielką skalę agresji Rosji. Świat musiał bardziej stanowczo zareagować na okupację ukraińskiego Krymu i Donbasu w 2014 roku – powiedziała premier Finlandii Sanna Marin podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos i dodała, że ​​członkostwo Ukrainy w NATO zapobiegłoby wojnie.

„Jestem pewna, że gdyby Ukraina uzyskała status państwa członkowskiego NATO, w kraju nie byłoby wojny”.

Sanna Marin

Premier Finlandii

Szefowa rządu Finlandii dodała, że reakcja świata na pierwszą okupację terytoriów ukraińskich przez Rosję w 2014 roku była zbyt łagodna.

„Myślę, że powinniśmy byli postąpić inaczej wtedy. Gdybyśmy byli silniejsi, gdybyśmy nałożyli surowsze sankcje, historia potoczyłaby się inaczej. Gdyby UE i sojusznicy wykazali się siłą, historia potoczyłaby się inaczej”

– zaznaczyła Sanna Marin i wezwała Unię Europejską do wzmocnienia się i udzielenia pomocy Ukrainie.

Premier Finlandii zauważyła również, że inwazja Rosji na sąsiednią Ukrainę radykalnie zmieniła poglądy fińskich obywateli i rządu tego kraju na temat członkostwa w NATO.

„Federacja Rosyjska nigdy nie przekroczy granicy z NATO” – dodała Sanna Marin.

PRZECZYTAJ:

„Osiągnięcia” Putina. Finlandia i Szwecja zostaną członkami NATO

Przypomnijmy, pod koniec ubiegłego roku paranoiczny dyktator państwa terrorystycznego nakazał swoim dyplomatom przygotować ultimatum skierowane do USA i NATO, z żądaniem powstrzymać ekspansję tego bloku militarnego na Wschód, oprócz tego idiotycznego żądania,arogancki kremlowski cham także odważył się domagać się przywrócenia stalinowskiej strefy wpływów w Europie.

16 grudnia ubiegłego roku rosyjskie MSZ wystosowało chamskie ultimatum o tzw. „gwarancjach bezpieczeństwa dla Rosji”, które zostało skierowane do USA i NATO. Oburzony taką arogancją i głupotą zbiorowy Zachód zdecydowanie odrzucił przygłupie żądania bandy kremlowskich zbrodniarzy wojennych. Co więcej, głupi maniak uzyskał dokładnie odwrotny wynik.

Sojusz Północnoatlantycki zdecydował o ośmiokrotnym zwiększeniu sił szybkiego reagowania na wschodniej flance NATO. Wczoraj szef Sojuszu Jens Stoltenberg zapowiedział, że NATO zwiększy siły szybkiego reagowania do 300 tys. tys. żołnierzy. Na dodatek, USA, Wielka Brytania oraz inne kraje zbiorowego Zachodu uzbrajają Ukrainę w najskuteczniejszą i najnowocześniejszą broń, która skutecznie, systematycznie, celowo i bezwzględnie niszczy armię rosyjską, która najechała na terytorium Ukrainy. A Stany Zjednoczone uchwaliły ustawę pożyczki-dzierżawy (Lend-Lease Act), która uczyniła ofiarę rosyjskiej agresji – Ukrainę – niezwyciężoną. Ponadto Finlandia i Szwecja intensywnie przygotowują się do przystąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Wczoraj na spotkaniu Turcji, Szwecji i Finlandii zostały otwarte drzwi dla obu krajów skandynawskich w NATO. Wcześniej Turcja zablokowała proces akcesji tych krajów do Sojuszu, domagając się zakończenia ich wsparcia dla Kurdów, ale we wtorek (28.06.2022) osiągnięto porozumienie między tymi krajami. Finlandia i Szwecja wkrótce staną się członkami Sojuszu Północnoatlantyckiego.

„Chciał mniej NATO, ale teraz prezydent Putin otrzymał więcej NATO na granicach Rosji”

– powiedział Stoltenberg.

Zdaniem sekretarza generalnego Sojuszu przyspieszony proces akcesji Szwecji i Finlandii pokaże Kremlowi, że drzwi do NATO są otwarte dla wszystkich krajów partnerskich.

„To, co się teraz dzieje, to najszybszy proces przystąpienia do NATO… I jest to jasne przesłanie dla rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, że ​​drzwi NATO są otwarte”

– zaznaczył szef NATO.

W biurze prezydenta Ukrainy też śmieją się i kpią nad ciężko myślącym liderem terrorystycznego państwa agresora.

Z powodu wojny z Ukrainą NATO „wkroczy teraz na przedmieścia Petersburga” – rodzinnego miasta prezydenta Rosji – zaznaczył Mychajło Podolak, doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy.

– „Nie pozwolimy NATO zbliżyć się do naszych granic”, krzyczeli w Moskwie, rozpoczynając wojnę. Teraz Sojusz wkracza na przedmieścia Petersburga, rodzinnego miasta Putina. Wszystko idzie zgodnie z planem, prawda? Próbując ograć wszystkich, najważniejsze jest, aby nie ograć samego siebie

napisał Podolak na Twitterze.

Putin jest poniżany, Putin jest wyśmiewany, Putin jest pogardzany… I to jest absolutnie sprawiedliwe! Wszyscy honorowi ludzie na tej planecie cieszą się z miażdżącej dyplomatycznej porażki kremlowskiego łajdaka.

Obrzydliwy, podły i okrutny rosyjski dyktator zdołał osiągnąć to, co przed jego przygłupimi żądaniami było uważane za niemożliwe. Putin uzyskał dokładnie odwrotny wynik. Poniósł upokarzającą porażkę dyplomatyczną, otrzymał głośne klapsy od USA, NATO, Ukrainy, Finlandii i Szwecji.

Ta odpowiedź jest godna obrzydliwego chama i krwawego zbrodniarza wojennego, który postanowił zademonstrować całemu światu swój chamski brak szacunku dla norm prawa międzynarodowego i elementarnych zasad ludzkiej moralności.

Transformacja krajobrazu bezpieczeństwa w Europie to dla chorobliwie paranoicznego zbrodniarza wojennego Władimira Putina spełnienie najgorszego koszmaru, ale jest ona wynikiem jego zbrodniczej decyzji o rozpaleniu nieuzasadnionej i niesprowokowanej agresji przeciwko pokojowej Ukrainie.

Przypomnijmy, w ostatnich latach portal Jagiellonia.org wielokrotnie prognozował i ostrzegał, że wojna przeciwko Ukrainie może pogrzebać Rosję. W tej chwili cały świat obserwuje proces realizacji tego katastrofalnego dla agresywnej i przestępczej Rosji scenariusza.

Jagiellonia.org

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

KOMENTARZ REDAKCJI. JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Negocjacje z Putinem są bezcelowe i przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy bezlitośnie niszczą wojska agresora, sankcje nakładane na Rosję muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Pertraktacje można prowadzić wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Gospodarka Rosji umiera, armia ukraińska niszczy rosyjską.

Społeczność międzynarodowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Rosja będzie musiała spełnić po obaleniu Putina, aby powrócić do rodziny cywilizowanych państw świata.

Na liście wymogów, od których wypełnienia zależeć będzie złagodzenia sankcji, powinny się znaleźć:

1. Postawienie kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.

2. Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej, czyli rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.

3. Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Rosja na zawsze musi porzucić zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępić i odrzucić dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowsko-raszystowskiej Rosji powinna być wzorowana na denazyfikacji Niemiec po II wojnie światowej.

4. Geopolityczna transformacja Euroazji. Putin otworzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą powrócić w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Putin chce kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitaryzacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, statusu Królewca! Co więcej, trzeba żądać, aby narody znajdujące się pod władzą Federacji Rosyjskiej miały możliwość wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwie sfederowanej Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagrozi demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi zostać potępiony na wieki.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: