Dopóki Putin będzie przy władzy, z Rosją trzeba rozmawiać językiem siły – przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

To oświadczenie złożył przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli na spotkaniu ze stałym komitetem ZPRE w Pradze, informuje dziennikarz „Europejskiej prawdy”.

Zdaniem Alli, członkowie NATO powinni reagować na to, jak Rosja prowadzi politykę zagraniczną, używając jako argumentu własnej siły.

„Dialog z Rosją w ten sam sposób musi opierać się na sile, ponieważ Putin nie rozumie innego języka”, – zaakcentował parlamentarzysta.

Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego wyraził również przekonanie, że nie warto spodziewać się zmiany rosyjskiego podejścia dopóki Putin rządzi krajem.

„Niestety, nie zmieni się to co najmniej do czasu wyboru nowego prezydenta FR”, – powiedział on, podkreśliwszy, że reprezentuje własne stanowisko, nie zaś stanowisko Sojuszu. Jak wiemy, dowództwo NATO mówi o swojej otwartości do dialogu politycznego z FR wówczas gdy praktyczna współpraca zawieszona z powodu agresywnej polityki Kremla.

Paolo Alli również skomentował plany NATO o zwiększeniu finansowania obrony przez państwa członkowskie sojuszu, które odbywa się w odpowiedzi na politykę Kremla. Podkreślił, że ważne jest zwiększyć nie tylko zakres finansowania, ale również skuteczność wydania środków.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

W Pentagonie Rosja na jednej liście z terrorystami

Szef FBI przyznał, że „Rosja jest największym zagrożeniem dla każdego narodu na Ziemi”

USA planują zwiększyć swe inwestycje w wojskowe wzmocnienie NATO – The Wall Street Journal

USA przesuną swoje siły celem obserwacji dużych ćwiczeń wojskowych Rosji

Siły Sojusznicze w Polsce

USA będą stanowczo reagować na agresję Kremla na Ukrainie

Rosja jest większym zagrożeniem, niż ISIS – McCain

„Rezun i morderca”: McCain dał ostrą opinię Putinowi (WIDEO)

McCain: Nazwijmy Putina tym, kim naprawdę jest: bandyta, morderca, agent KGB