Departament Stanu USA nie wyklucza wpisania Rosji na listę państw sponsorujących terroryzm. Poinformował o tym sekretarz stanu USA Antony Blinken na posiedzeniu Komisji ds. Środków Senatu USA, donosi CNN.

Senator Partii Republikańskiej Lindsey Graham zapytał Blinkena „Nigdy nie ogłosicie Rosji państwowym sponsorem terroryzmu, prawda?”.

Sekretarz Stanu USA odparł: „Nigdy nie mów nigdy”. Mówił też o sankcjach, które zostały już nałożone na Federację Rosyjską.

Przypomnijmy, ukraińskie władze wielokrotnie wzywały Zachód do uznania Rosji za państwo terrorystyczne lub państwowego sponsora terroryzmu i nadal na to nalegają.

Litwa, Łotwa, Estonia, Polska i Czechy uznały Rosję za państwo wspierające terroryzm.

28 lipca Senat USA przyjął rezolucję wzywającą Departament Stanu do uznania Rosji za państwowego sponsora terroryzmu z powodu jej działań w Czeczenii, Gruzji, Syrii i na Ukrainie. 14 września Senat USA przedstawił kolejną ustawę uznającą Federację Rosyjską za sponsora terroryzmu. Jednak Stany Zjednoczone nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji.

Parlament Europejski na posiedzeniu 23 listopada także przyjął rezolucję uznającą Rosję za państwowego sponsora terroryzmu i wezwał UE i jej państwa członkowskie do opracowania ram prawnych określających państwa sponsorujące terroryzm i państwa stosujące środki terrorystyczne, co pociągnie za sobą szereg istotnych środków restrykcyjnych wobec tych państw.

Parlament Europejski wzywa również Radę UE do umieszczenia Federacji Rosyjskiej na liście państwowych sponsorów terroryzmu na szczeblu UE oraz wzywa partnerów UE do podjęcia podobnych działań.

Oprócz tego, eurodeputowani wezwali UE i jej państwa członkowskie do podjęcia działań mających celu zainicjowanie kompleksowej międzynarodowej izolacji Federacji Rosyjskiej, w tym w odniesieniu do członkostwa Rosji w organizacjach i organach międzynarodowych, takich jak Rada Bezpieczeństwa ONZ, oraz do powstrzymania się od organizowania jakichkolwiek oficjalnych wydarzeń na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Przypomnijmy, 21 listopada podobną rezolucję przyjęło Zgromadzenie Parlamentarne NATO i wezwało do utworzenia specjalnego trybunału międzynarodowego do karania rosyjskich zbrodniarzy wojennych.

Poinformowała o tym służba prasowa rządzącej na Ukrainie partii Sługa Ludu.

„Wszystkie 30 krajów NATO poparły propozycję naszej delegacji. Taki trybunał umożliwi skazanie nie tylko bezpośrednich sprawców zbrodni wojennych, ale także najwyższego kierownictwa Federacji Rosyjskiej. Rezolucja zostanie wysłana do rządów i parlamentów wszystkich krajów członkowskich NATO”

– powiedział oficjalny przedstawiciel Ukrainy w Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO Jegor Czerniew.

Według niego, ta rezolucja ma kilka ważnych decyzji dla Ukrainy:

  • zwiększenie dostaw broni na Ukrainę;
  • opracowanie konkretnych kroków w celu przystąpienia Ukrainy do NATO;
  • stworzenie mechanizmu ściągania od Federacji Rosyjskiej reparacji za szkody wyrządzone Ukrainie.

Rezolucja potwierdza również stanowisko NATO, że Sojusz będzie wspierał Ukrainę tak długo, jak będzie to konieczne.

PRZECYTAJ:

Rosja reżimem terrorystycznym – Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy

Przypomnijmy, Stany Zjednoczone powróciły do ​​kwestii uznania Rosji za sponsora terroryzmu. Do Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych wpłynął w niedziele (09.10.2022) projekt ustawy, uznającej Rosję za sponsora terroryzmu. Współautorami dokumentu są Demokrata Ted W. Lieu i Republikanin Lindsey Graham.

Oprócz tego do Kongresu wpłynął również projekt ustawy kongresmana Steve’a Cohena z Partii Demokratycznej o uznaniu działań putinowskiej Rosji na Ukrainie za ludobójstwo.

Przypomnijmy, kilka miesięcy temu przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi wezwała sekretarza stanu USA Antony’ego Blinkena do umieszczenia Rosji na liście krajów sponsorujących terroryzm i podkreśliła, że jeśli tego nie zrobi Departament Stanu, to Kongres sam znajdzie prawny sposób na podjęcie tej decyzji, podaje Politico.

Przypomnijmy, Nensi Pelosi oświadczyła, że: Rosja jest sponsorem międzynarodowego terroryzmu, a Putin to tchórz, który walczy z dziećmi i cywiłami, podaje agencja Ukrinform, powołując się na wywiad udzielony MSNBC, opublikowany na personalnym serwisie internetowym przewodniczącej Izby Reprezentantów Kongresu USA.

„Putin to tchórz. Walczy z ludnością cywilną. Walczy z dziećmi. Używa tego [terroru wobec ludności cywilnej] jako narzędzie wojny. Myślę więc, że oni [Rosjanie] powinni znaleźć się na liście terrorystów sponsorowanych przez państwo i mam nadzieję, że tak się stanie”

– powiedziała Nancy Pelosi i dodała, że „Jeśli Rosji nie ma na liście państwowych sponsorów terroryzmu, to taką listę trzeba podrzeć i wyrzucić”.

PRZECZYTAJ:

Pelosi: Putin to tchórz, który walczy z cywiłami i dziećmi! Rosja sponsorem terroryzmu

Scenariusz syryjski. Putin zorganizował niszczenie miast i masakrę ludności cywilnej

Przypomniała też, że ​​przywódca państwa nuklearnego, które najeżdża inny kraj, grozi użyciem taktycznej broni jądrowej, zachęca swoich żołnierzy do aktów przemocy, gwałcenia dziewczynek na oczach ich matek, matek na oczach ich dzieci, porywania dzieci itp. Te akty przemocy „wykraczają poza cywilizowane ludzkie zachowanie” – powiedziała przewodnicząca Izby Reprezentantów Kongresu USA i podkreśliła, że ​​decyzja o uznaniu Rosji za sponsora terroryzmu ułatwiłaby zastosowanie sankcji wobec Rosji, dlatego jej zdaniem „jest to bardzo ważne”.

PRZECZYTAJ:

G7: „Pociągniemy do odpowiedzialności prezydenta Putina i osoby odpowiedzialne”

Słynny psychiatra: „Putin jest psychopatą z oznakami sadysty, prowokuje go słabość”

Przypomnijmy, 27 lipca Senat Stanów Zjednoczonych jednogłośnie przyjął rezolucję uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm i wezwał szefa Departamentu Stanu Antony’ego Blinkena dodać Rosję do odpowiedniej listy państw pariasów. Rezolucja została przyjęta jednogłośnie w środę wieczorem, donosi The New York Times.

W tekście senatorowie wzywają Departament Stanu do uznania Rosji za sponsora terroryzmu i wskazują na zbrodnicze działania Kremla podczas wojen w Czeczenii, Gruzji, Syrii i na Ukrainie, które doprowadziły do ​​śmierci „niezliczonej liczby niewinnych mężczyzn, dzieci i kobiet”.

Umieszczenie Rosji na tej liście oznaczałoby znaczne zaostrzenie sankcji, ponieważ chodzi też o karach dla osób i krajów, które handlują ze sponsorem terroryzmu. Oznacza to, że sankcje wobec Rosji zostaną znacznie rozszerzone, co widać na przykładzie Kuby, Iranu, Syrii i Korei Północnej – mają one znacznie mniej relacji handlowych ze światem niż Rosja.

PRZECZYTAJ:

Plan ludobójstwa zatwierdził osobiście Putin

Marionetkowy rząd i obozy koncentracyjne. Bild ujawnia plan Putina

Scenariusz ludobójstwa. Rosyjska agencja propagandowa ujawnia plany Putina

Przypomnijmy, 23 czerwca Komisja Senatu Stanów Zjednoczonych uchwaliła rezolucję, uznającą Rosję za sponsora terroryzmu – informuje rządowa rozgłośnia USA Voice of America (VOA).

Jeśli ten dokument zostanie zatwierdzony przez Sekretarza Stanu USA, Rosja będzie piątym państwem-pariasem na liście Departamentu Stanu, która obejmuje Kubę, Koreę Północną, Iran i Syrię. CZYTAJ WIĘCEJ TU>>>

Współautorami rezolucji Nr 623 są Demokrata Richard Blumenthal i Republikanin Lindsey Graham. Większość senatorów nie ma wątpliwości, że Rosja jest krajem sponsorującym terroryzm – powiedział w wywiadzie udzielonym VOA Jim Risch, senator z Idaho, członek Partii Republikańskiej.

Departament Stanu dodaje do listy sponsorów terroryzmu państwa, które zdaniem Sekretarza Stanu wielokrotnie wspierały akty terroryzmu na całym świecie.

Obecnie na liście są tylko cztery kraje: Kuba, Korea Północna, Iran i Syria. Rosja może być piątym.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

JAKĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA UKRAINY, POLSKI I EUROPY PRZYGOTOWYWAŁA ROSJA?
Zobacz nasz film „Wojna na Ukrainie. Plan ludobójstwa zatwierdził osobiście Putin”

Nadchodzi III wojna światowa❓
BEZKARNOŚĆ ROZZUCHWALA ROSJĘ❗️

Jak Merkel podhodowała nowego Führera w Moskwie?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „PĘTLA GAZOWA KREMLA: NORD STREAM 2 WPĘDZIŁ EUROPĘ W PUŁAPKĘ”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.