Militarne cele Stanów Zjednoczonych na tym etapie powinny obejmować „deimperializację” Rosji, aby nigdy więcej nie była zagrożeniem dla świata – napisał na Twitterze gen. Ben Hodges, były dowódca wojsk USA w Europie.

Generał przypomniał, że ZSRS upadł również wtedy, gdy światowa społeczność się tego nie spodziewała.

– Myślę, że cele wojskowe USA w tym konflikcie powinny obejmować „deimperializację” Rosji. Wydaje mi się, że jesteśmy świadkami początku końca Federacji Rosyjskiej, jaką znamy dzisiaj” – napisał.

Jego zdaniem USA powinny przygotować się na rozpad Rosji na kawałki, aby nie doszło do takiej sytuacji, jaka była przed rozpadem Związku Radzieckiego.

„Nie byliśmy gotowi na upadek ZSRS”

– przyznał były dowódca wojsk USA w Europie.

Gen. Hodges udostępnił również na swoim konto w Twitterze post byłego ambasadora USA przy NATO Kurta Volkera, który stwierdził, że „wojny imperialistyczne” Rosji przeciwko jej sąsiadom nie rozpoczęły się na Ukrainie, ale najpierw „odbyły się” w Gruzji, i nie powinniśmy zapominać, że Rosja nadal jest obecna na terytorium tego suwerennego państwa.

PRZECZYTAJ:

Mateusz Morawiecki: Putin bardziej niebezpieczny niż Hitler. Rosja potrzebuje deputinizacji

KOMENTARZ REDAKCJI

Przypomnijmy, po upadku muru berlińskiego i rozpadzie ZSRS Rosja podłożyła szereg geopolitycznych „bomb zegarowych” w regionie bałtycko-czarnomorskim. Są wśród nich: obwód kaliningradzki nad Bałtykiem, oderwane od Mołdawii Naddniestrze, anektowany ukraiński Krym na Morzu Czarnym oraz okupowana część Donbasu na południowym wschodzie Ukrainy. Oprócz tego Rosja oplotła siecią swoich agentów Białoruś i wciągnęła Mińsk do własnego bloku militarno-politycznego. W rezultacie Polska i kraje bałtyckie stały się najbardziej zagrożonymi państwami Europy Środkowo-Wschodniej.

Jak informowaliśmy wcześniej, pod koniec grudnia ubiegłego roku na polecenie Putina rosyjskie MSZ Rosji wystąpiło z aroganckimi i chamskimi żądaniami wobec USA i NATO, by Sojusz Północnoatlantycki nie rozszerzał się na wschód, a pozostawił sąsiadów Rosji na pastwę Kremla i żadnym czynem nie popierał te kraje w obliczu rosyjskiej agresji w sprawie ochrony ich bezpieczeństwa, niepodległości i integralności. Co więcej, Moskwa domaga się też rozbrojenia państw członkowskich NATO, które przystąpiły do sojuszu po 1997 roku, to znaczy domaga się faktycznie pozostawienia krajów bałtyckich, Polski, Czech, Słowacji, Rumunii i Bułgarii bez parasola bezpieczeństwa NATO. Innymi słowy, Putin zażądał, aby USA i NATO podzieliły świat i przywróciły Kremlowi kontrolę nad stalinowską strefą wpływów w Europie.

Putin otworzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą powrócić w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Putin chce kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitaryzacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, statusu Królewca! Co więcej, trzeba żądać, aby narody znajdujące się pod władzą Federacji Rosyjskiej miały możliwość wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwie sfederowanej Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagrozi demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi zostać potępiony na wieki.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Kiedy nastąpi trzecia faza upadku imperium rosyjskiego?

Putinowska Rosja to obóz koncentracyjny ludów północnej Eurazji

Kolos na glinianych nogach. Fatalna polityka Putina wiedzie Rosję ku przepaści

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być geopolityczna transformacja Euroazji

Dyplomata: „Nadchodzi czas, kiedy musi upaść ostatnie imperium zła”. Rozpad Rosji powinien stać się strategicznym celem USA, UE i Chin

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: