Rząd Federalny Stanów Zjednoczonych wysłał pismo do siedziby Demokraty Joe Bidena, w którym informuje, że administracja Donalda Trumpa jest gotowa do rozpoczęcia procesu przekazania władzy – podaje CNN.

Przypomnijmy, 13 listopada w USA zakończyło liczenie głosów we wszystkich stanach. Zwycięzcą wyborów prezydenckich został kandydat demokratów Joe Biden. Liczba wyborców, którzy głosowali na Bidena zbliża się do rekordowego poziomu 80 milionów. Na Joe Bidena głosowało 6 milionów więcej Amerykanów niż tych, którzy głosowali na Donalda Trumpa. Łącznie kandydat demokratów otrzymał 306 głosów elektorskich, a urzędujący prezydent 232. Przypomnijmy, do zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA potrzeba co najmniej 270.

PRZECZYTAJ:

Biden o Putinie: „Jeśli zostanę prezydentem USA, dni jego tyranii dobiegną końca”

Joe Biden będzie sprzeciwiał się Nord Stream 2 i utrzyma amerykańskie zobowiązania wobec NATO

The Hill: Biden może ożywić Europę Wschodnią i zmobilizować międzynarodowy front przeciwko rosyjskiej agresji

Bild: Niemcy liczą na odwilż w stosunkach z nową administracją Białego Domu, ale Biden może całkowicie zamrozić proces budowy Nord Stream 2

Trump odmawia przyznania się do porażki i bez przedstawienia dowodów twierdzi, że wybory zostały sfałszowane, jednak jego przedstawicele przegrali 34 sprawy sądowe, ostatnią w sądzie w Pensylwanii, w której prawnicy Trumpa próbowali zakwestionować sposób przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego i doprowadzić do anulowania kart do głosowania otrzymanych pocztą. Sędzia federalny z Pensylwanii odrzucił pozew reprezentującego Donalda Trumpa Rudy Giuliani i nie zgodził się na wstrzymanie certyfikowania wyniku wyborów prezydenckich w tym stanie.

„Sądowi przedstawiono bezpodstawne argumenty prawne i spekulacyjne oskarżenia”

– czytamy w decyzji sądu.

Z kolei, Agencja Cyberbezpieczeństwa CISA i Rada Koordynacyjna Infrastruktury Wyborów GCC też zaprzeczają oświadczeniu Trumpa o rzekomym fałszowaniu wyborów w USA:

„Nie ma dowodów na sfałszowanie wyborów prezydenckich w USA. […] Wybory 3 listopada były najbezpieczniejszymi w historii Ameryki … Nie ma dowodów na to, że jakiekolwiek systemy głosowania usunęły lub utraciły głosy”

– czytamy w oświadczeniu amerykańskich służb specjalnych.

CISA i GCC odnotowały wiele błędnych informacji na temat wyborów w 2020 roku, ale są w pełni przekonani o ich uczciwości. Inne teorie spiskowe dotyczące systemu Dominium też zostały obalone, donosi The Associated Press. Włączając teorię, że za tym elektronicznym systemem stoją znani Demokraci z Izby Reprezentantów.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Imperium Kłamstw. Kreml wykorzystuje teorie spiskowe w wojnie informacyjnej przeciwko Zachodowi