W sobotę sztab wyborczy prezydenta USA Donalda Trumpa przegrał kolejną sprawę sądową związaną z próbą zakwestionowania wyników wyborów prezydenckich – tym razem w Pensylwanii, informuje Reuters powołując się na decyzję sądu.
W Pensylwanii prawnicy Trumpa próbowali zakwestionować sposób przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego i doprowadzić do anulowania kart do głosowania otrzymanych pocztą. Sędzia federalny z Pensylwanii odrzucił pozew reprezentującego Donalda Trumpa Rudy Giuliani i nie zgodził się na wstrzymanie certyfikowania wyniku wyborów prezydenckich w tym stanie.
„Sądowi przedstawiono bezpodstawne argumenty prawne i spekulacyjne oskarżenia”
– czytamy w decyzji sądu.
Według Marka Eliasa, prawnika ds. wyborów Partii Demokratycznej, Donald Trump i jego sojusznicy wygrali dwa i przegrali 34 procesy związane z wyborami.
Przypomnijmy, liczba wyborców, którzy głosowali na Bidena zbliża się do rekordowego poziomu 80 milionów. Na Joe Bidena głosowało 6 milionów więcej Amerykanów niż tych, którzy głosowali na Donalda Trumpa.
Wczoraj zwycięstwo Joe Bidena oficjalnie ogłosiła Georgia. W tym stanie demokrata uzyskał o 12 670 więcej głosów niż republikanin. Zwycięstwo Bidena w Georgii jest wyjątkowe – ostatni raz demokrata (Bill Clinton) wygrał w tym stanie w 1992 roku.
Łącznie kandydat demokratów otrzymał 306 głosów elektorskich, a urzędujący prezydent 232. Przypomnijmy, do zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA potrzeba co najmniej 270.
Agencja Cyberbezpieczeństwa CISA i Rada Koordynacyjna Infrastruktury Wyborów GCC zaprzeczają oświadczeniu Trumpa o rzekomym fałszowaniu wyborów w USA:
„Nie ma dowodów na sfałszowanie wyborów prezydenckich w USA. […] Wybory 3 listopada były najbezpieczniejszymi w historii Ameryki … Nie ma dowodów na to, że jakiekolwiek systemy głosowania usunęły lub utraciły głosy”
– czytamy w oświadczeniu amerykańskich służb specjalnych.
CISA i GCC odnotowały wiele błędnych informacji na temat wyborów w 2020 roku, ale są w pełni przekonani o ich uczciwości. Inne teorie spiskowe dotyczące systemu Dominium też zostały obalone, donosi The Associated Press. Włączając teorię, że za tym elektronicznym systemem stoją znani Demokraci z Izby Reprezentantów.
Jagiellonia.org
Ostatnie komentarze