W piątek 13 listopada zakończono liczenie głosów w ostatnich stanach USA – Karolinie Północnej i Georgii. Zgodnie z wynikami, zwycięzcą wyborów prezydenckich został kandydat Demokratów Joe Biden.

Świadczą o tym dane z CNN, NBC News, Bloomberg, Washington Post i innych renomowanych mediów.

W Georgii Biden wygrał, zdobywając 49,5 proc. głosów, wobec 49,2 proc. Trumpa. Demokrata uzyskał o 14 172 więcej głosów niż republikanin. Zwycięstwo Bidena w Georgii jest wyjątkowe – ostatni raz demokrata (Bill Clinton) wygrał w tym stanie w 1992 roku.

Łącznie kandydat demokratów otrzymał 306 głosów elektorskich, a urzędujący prezydent 232. Przypomnijmy, do zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA potrzeba co najmniej 270.

Wpływowe amerykańskie media piszą: Trump przegrał i on o tym wie, ale uparcie to zaprzecza.

PRZECZYTAJ:

Teorie spiskowe są narzędziem Kremla w wojnie informacyjnej przeciwko Zachodowi

Agencja Cyberbezpieczeństwa CISA i Rada Koordynacyjna Infrastruktury Wyborów GCC zaprzeczają oświadczeniu Trumpa o rzekomym fałszowaniu wyborów w USA:

„Nie ma dowodów na sfałszowanie wyborów prezydenckich w USA. […] Wybory 3 listopada były najbezpieczniejszymi w historii Ameryki … Nie ma dowodów na to, że jakiekolwiek systemy głosowania usunęły lub utraciły głosy”

czytamy w oświadczeniu amerykańskich służb specjalnych CISA i GCC.

Co więcej, CISA i GCC odnotowały wiele błędnych informacji na temat wyborów w 2020 roku, ale są w pełni przekonani o ich uczciwości. Inne teorie spiskowe dotyczące systemu Dominium też zostały obalone, donosi The Associated Press. Włączając teorię, że za tym elektronicznym systemem stoją znani Demokraci z Izby Reprezentantów.

Jagiellonia.org