Protesty na Białorusi nie ustają od ponad 3 miesięcy i stają się coraz bardziej krwawe. Dlatego Swiatłana Cichanouska ogłosiła utworzenie „Trybunału Ludowego” i obiecuje funkcjonariuszom bezpieczeństwa amnestię za pojmanie Aleksandra Łukaszenki i członków jego bandy.

Przywódczynia wolnych Białorusinów uznała Łukaszenkę i jego popleczników za organizację terrorystyczną. Napisała o tym w sieci społecznościowej Telegram.

PRZECZYTAJ:

Ponad 37 tysięcy Białorusinów zwrócili się do Trybunału w Hadze. Żądają wszczęcia postępowania karnego wobec Łukaszenki

Zapowiedziała proces „oskarżenia ludowego” w sprawie wszystkich zebranych materiałów dotyczących zbrodni reżimu Łukaszenki. Cichanouska wyjaśniła, że ​​każdy Białorusin będzie miał możliwość głosowania online za oskarżeniami przeciwko podejrzanym. Dodała, że ​​wyroki zostaną wydane dopiero po sprawiedliwym procesie, ale ci, na których Białorusini głosują, „jako pierwsi staną przed sądem”.

PRZECZYTAJ:

Brutalne stłumienie protestów na Białorusi wskazuje na udział w nim rosyjskich sił specjalnych

Ponadto zostanie uruchomiony specjalny program pt. „Raport” dla funkcjonariuszy służb specjalnych, który w sposób poufny umożliwi przesyłanie nagrań wideo lub innych dowodów na przestępcze rozkazy reżimu.

Każdy, kto to zrobi, w ramach gwarancji Cichanouskiej, może liczyć na amnestię lub złagodzenie odpowiedzialności karnej. Cichanouska zapowiedziała również na 20 grudnia „Najbardziej masowy marsz” z oświadczeniem „Oskarżenia Ludowego”.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Rosja wchłonie Białoruś, by uczynić ją trampoliną do inwazji na Polskę i państwa bałtyckie

Kreml toczy wojnę przeciwko suwerennej Białorusi. To początek wojny kontynentalnej – były ambasador Ukrainy na Białorusi

„Nie zapomnimy! Nie przebaczymy!”. W reakcji na zakatowanie przez bestie Łukaszenki młodego mężczyzny, Białorusini wyszli na ulice (WIDEO)