W piątek 13 listopada od samego rana, w różnych częściach Mińska, a także w innych miastach Białorusi, na ulicę wyszły tysiące ludzi, tworząc “łańcuchy pamięci” po bestialskim mordzie popełnionym 12 listopada przez łukaszystowskich tajniaków na 31 – letnim Ramanie Bandarence, informuje portal Kresy24.pl.

Przypomnijmy, Raman Bandarenka został 11 listopada porwany sprzed swojego bloku, skatowany na posterunku milicji w Mińsku, i tego samego wieczoru karetka zabrała go nieprzytomnego do szpitala. 12 listopada na skutek obrażeń zmarł. Wczoraj Komitet Śledczy komentując śmierć Bandarenki napisał, że 31-latek zmarł po zatrucia alkoholowym, a obrażenia wynikają z tego, że wdał się w bójkę.

PRZECZYTAJ:

Ponad 37 tysięcy Białorusinów zwrócili się do Trybunału w Hadze. Żądają wszczęcia postępowania karnego wobec Łukaszenki

Kreml toczy wojnę przeciwko suwerennej Białorusi. To początek wojny kontynentalnej – były ambasador Ukrainy na Białorusi

Oświadczenie śledczych błyskawicznie zdementowali lekarze ratujący życie młodego Białorusina. Napisali, że w jego organizmie nie znaleźli nawet śladów alkoholu. O tym, że to nie Bandarenka atakował, świadczą nagrania wideo i naoczni świadkowie.

Oburzeni kłamstwami milicji Białorusini, jeszcze wczoraj gromadzili się pod blokiem mężczyzny by oddać mu hołd. W piątek w samo południe 13 listopada wyszli na ulice swoich miast. Dla nich Bandarenka stał się Bohaterem narodowym.

W Grodnie ludzie przynoszą kwiaty w miejsce, w którym w listopadzie 1961 roku komuniści wysadzili w powietrze kościół pw. Najświętszej Maryi Panny, powszechnie nazywanego Farą Witoldową.

Źródło: Kresy24.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Rosyjskie siły ofensywne na styku Białorusi i Ukrainy – InformNapalm

Rosja wchłonie Białoruś, by uczynić ją trampoliną do inwazji na Polskę i państwa bałtyckie

Brutalne stłumienie protestów na Białorusi wskazuje na udział w nim rosyjskich sił specjalnych

Łukaszenka i Putin szykują się do konfrontacji. Białoruska brygada desantu idzie na zachód, Rosja gotowa do pomocy

Kreml szykuje się do wojny z narodem białoruskim. Putin sformował rezerwowe wojsko, gotowe do interwencji na Białorusi

„Domagamy się zaprzestania represji politycznych na Białorusi”. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapewnił Białorusinów o wsparciu