Biden nadal otrzymuje gratulacje od światowych przywódców politycznych i duchowych, mimo że Trump odmawia przyznania się do porażki i kwestionuje liczbę głosów oddanych za kandydata Demokratów w kilku kluczowych wahających się stanach.

Papież Franciszek pogratulował demokracie Joe Bidenowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA i pobłogosławił go. W czwartek, 12 listopada, prezydent elekt USA odbył rozmowę telefoniczną z Pontyfikiem. Podczas rozmowy Papież pobłogosławił Bidena – pisze New York Post.

„Prezydent elekt wyraził wdzięczność za błogosławieństwa i gratulacje oraz wyraził uznanie dla Jego Świątobliwości za zaangażowanie w szerzeniu pokoju, pojednania i budowania międzyludzkich więzi na całym świecie”

– czytamy w oświadczeniu.

Jak informowaliśmy wcześniej, sojusznicy Stanów Zjednoczonych Ameryki od Europy po Azję Wschodnią witają Joe Bidena jako kolejnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Gratulacje złożyły już kraje europejskie, w szczególności Niemcy, Francja, Polska, Wielka Brytania oraz inni. Japonia również przesłała gratulacje. Tymczasem Kreml nie wypowiedział się jeszcze na temat wyborów w USA.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Prezydent Andrzej Duda: Gratulacje dla Joe Bidena za udaną kampanię prezydencką