Wbrew opinii rosyjskich marionetek w Polsce, którzy do utraty tchu z maniakalnym uporem bronią „dobrego imienia” putinowskiej „białej Rosji”, Putin nie porzucił ponurej sowieckiej spuścizny. Odwrotnie, jest szczerze dumny z tego okresu w historii Rosji i uważa, że ZSRR był Rosją – Rosją sowiecką.

W trakcie przedwyborczej telewizyjnej ustawki Władimir Putin stwierdził, że gdyby mógł zmienić coś w historii: „Nie dopuściłbym do upadku Związku Radzieckiego”.

Kilka przed tym, w trakcie dorocznego orędzia do obu izb rosyjskiego parlamentu Putin bezpośrednio i jasno stwierdził, że uważa ZSRS za Rosję – Rosję sowiecką.

Władimir Putin, w corocznym przesłaniu Rady Federacji, akurat po Pomarańczowej rewolucji na Ukrainie, oświadczył: „Przede wszystkim, należy uznać, że krach Związku Radzieckiego był największą geopolityczną katastrofą stulecia. Dla rosyjskiego narodu stał się on prawdziwym dramatem”. Sądziliście, być może, że prawdziwym dramatem były wielomilionowe ofiary? Dla tych, którzy nie zrozumieli, Włodzimierz Putin dodał, że „utrzymanie państwa na rozległym obszarze, zachowanie unikalnej wspólnoty narodów, przy silnych pozycjach kraju – to nie tylko ogromna praca. To jeszcze i znaczne ofiary naszego narodu. Akurat taką jest tysiącletnia droga Rosji”.

Co więcej, po dojściu Putina do władzy, rosyjscy czekiści zaczęli demonstracyjnie i otwarcie szczycić się przeszłością swoich poprzedników. Na przykład, Nikołaj Patruszew, przewodniczący Federalnej Służby Bezpieczeństwa, w wywiadzie dla „Komsomolskiej prawdy” z dn. 20 grudnia 2000 roku poświęconym obchodom Dnia Czekisty, oświadczył: „Nie zrezygnowaliśmy ze swojej przeszłości, Historia Łubianki przeszłego stulecia, które odchodzi, to nasza historia”.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Adam Borowski: Rosja Putina to prawny i ideologiczny spadkobierca ZSRS

80. rocznica stalinowskiego ludobójstwa na Polakach. Rosjanie jeszcze bardziej kochają czerwonego mordercę

Rozstrzelać Polaków!

„Bić Polaków, ile wlezie!” Operacja polska NKWD

Witold Jurasz: Jeśli twardo gramy z Kijowem to czemu nie nakładamy sankcji na Rosję, która kłamie nie mniej, a więcej?

Odszkodowania wojenne także od Moskwy? „Rosja Putina jest następcą Rosji Stalina”

Pakt Ribbentrop-Mołotow. Kulminacja prorosyjskiej dyplomacji Dmowskiego (WIDEO)

IV rozbiór Polski. Defilada zwyciężców: Niemieckiego Wehrmachtu i rosykskiej Armii Czerwonej (WIDEO)

Zbliża się 80. rocznica stalinowskiego ludobójstwa na Polakach

Większość Rosjan żałuje upadku ZSRR. W Sewastopolu rosyjscy komuniści zaśpiewali piosenkę „Przywróćmy Stalina”

W Rosji ideowy komunista popełnił samobójstwo, ponieważ był bardzo rozczarowany w Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej