„Proszę was, abyście wykluczyli mnie z szeregów Komunistycznej Partii w związku z niepowodzeniem autorytatywnych członków partii w wypełnianiu obietnic” – napisał samobójca w swojej ostatniej notatce po czym zastrzelił się z karabinu myśliwskiego – informuje portal dialog.ua.

28-letni mieszkaniec obwodu irkuckiego Michaił Gołoweńczec napisał emocjonalny list o wycofaniu się z Komunistycznej Partii FR. Ale, jak widać, proces exodusu z szeregów budowniczych świetlanej przyszłości nie zadowalał młodego człowieka. Niefortunny komunista zastrzelił się.

W swoim ostatnim liście Michaił powiedział, że wyżsi członkowie partii zdyskredytowali się: „Proszę was, abyście wykluczyli mnie z szeregów Komunistycznej Partii w związku z niepowodzeniem autorytatywnych członków partii w wypełnianiu obietnic. Uważam, że ludzie, a tym bardziej politycy, powinni być ludźmi honoru. Nie widzę w działalności partii walki o prawa i równość ludzi, obserwuję tylko rozwiązania osobistych problemów podstawowych” – napisał zmarły.

Ciało znaleziono w miejscu zamieszkania, w miejscowości Usole Syberyjskie, obok leżał karabin myśliwski.

Okoliczności śmierci byłego komunisty są badane przez policję. Wersje, według których Mihcaił popełnił samobójstwo z powodu nieszczęśliwej miłości lub problemów finansowych, krewni zaprzeczają.

Jagiellonia.org

80. rocznica stalinowskiego ludobójstwa na Polakach. Rosjanie jeszcze bardziej kochają czerwonego mordercę

Rosja – parodią Związku Radzieckiego

Większość Rosjan żałuje upadku ZSRR. W Sewastopolu rosyjscy komuniści zaśpiewali piosenkę „Przywróćmy Stalina”

Adam Borowski: Rosja Putina to prawny i ideologiczny spadkobierca ZSRS

80. rocznica stalinowskiego ludobójstwa na Polakach. Większość Rosjan chce upamiętnienia Józefa Stalina w miejscach publicznych

Z powrotem do ZSRR: w Moskwie zamierza się postawić nowe popiersia Lenina i Stalina

Zbliża się 80. rocznica stalinowskiego ludobójstwa na Polakach. Rosjanie gloryfikują morderców (WIDEO)

Czasy secondhand. Koniec czerwonego człowieka