Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował o uznanie Rosji za państwo terrorystyczne i sponsora terroryzmu. 27 lipca Senat USA jednogłośnie przyjął rezolucję uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm i wezwał szefa Departamentu Stanu Antony’ego Blinkena dodać Rosję do odpowiedniej listy państw pariasów. W ślad za Senatem Izba Reprezentantów USA przygotowuje się również do uznania Rosji za państwowego sponsora terroryzmu. Kongresmeni przekonują, że udział Rosji w międzynarodowym terroryzmie ma masową skalę i jest udokumentowany od wielu lat. W sobotę również minister spraw zagranicznych Łotwy Edgars Rinkeviczs powiedział, że UE musi rozważyć możliwość uznania Rosji za państwowego sponsora terroryzmu. Z kolei wiceszef polskiej dyplomacji Paweł Jabłoński oświadczył, że „Rosja już wielokrotnie w Ukrainie dopuściła się aktów o charakterze terrorystycznym”, podaje Niezalezna.pl powoując się na PAP.

„Rosja już w trakcie tej wojny dopuściła się wielokrotnie aktów o charakterze terrorystycznym. Wszystkie akty wymierzone celowo w mordowanie ludności cywilnej, te ataki na ludność cywilną nie mają żadnego sensu strategicznego, mają wyłącznie wywołać przerażenie, zatem jest to dokładnie motyw terrorystów”.

Paweł Jabłoński

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

Wiceszef polskiej dyplomacji oświadczył, że wszystko wskazuje na to, iż Rosjanie z premedytacją zamordowali jeńców w Jelenówce i to jest sprawa, która nie powinna pozostać bez konsekwencji.

„Rosja po raz kolejny dopuszcza się zbrodni wojennej, to nie jest pierwsza zbrodnia w tej wojnie, to jest też zbrodnia, która kojarzy się bardzo mocno z tym, co robiła Rosja przez wiele dekad swojego istnienia, z mordowaniem jeńców. My sami doświadczyliśmy tego w Katyniu”

– podkreślił Jabłoński i dodał, że powinniśmy bardzo głośno mówić zbrodni popełnionej w Jelenówce.

PRZECZYTAJ:

Masakra obrońców Mariupola. Raszyści dokonali potwornej zbrodni w Jelenówce

Wiceszef MSZ jest przekonany, że Rosja może zostać pociągnięta do odpowiedzialności za liczne zbrodnie wojenne, akty terrorystyczne i zbrodnie przeciwko ludzkości.

„Z całą pewnością, wiele reżimów które wydawały się nietykalne ostatecznie upadało, ostatecznie ich twórcy i osoby zaangażowane w te zbrodnicze działania były pociągane do odpowiedzialności nawet jeśli zajmowało to wiele lat. Także w tym przypadku jesteśmy przekonani, że tak powinno nastąpić i jesteśmy też przekonani, że to prędzej czy później nastąpi”

– powiedział Jabłoński i podkreślił, że w tej chwili powinna nastąpić całkowita izolacja Rosji ze wszystkich gremiów międzynarodowych i forów wielostronnych.

PRZECZYTAJ:

Fundamenty pod islamski terroryzm kładł KGB

Generał KGB: Terroryzm musi stać się naszą główną bronią

Oficer FSB: Za działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: