W ślad za Senatem USA Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych przygotowuje się również do uznania Rosji za państwowego sponsora terroryzmu. Kongresmeni przekonują, że udział Rosji w międzynarodowym terroryzmie ma masową skalę i jest udokumentowany od wielu lat.

Po przyjęciu przez Senat USA rezolucji uznającej Rosję za państwowego sponsora terroryzmu, podobny projekt ustawy został przedłożony Kongresowi USA.

Z taką inicjatywą ustawodawczą wystąpiła grupa pięciu kongresmenów z partii demokratycznej i republikańskiej, na czele której stoi demokrata Ted Lieu. W grupie ponadpartyjnej znaleźli się także Joe Wilson, Jared Golden, Adam Kinzinger i Tom Malinowski.

„Stany Zjednoczone muszą użyć każdego dostępnego narzędzia, aby powstrzymać Rosję przed brutalną agresją na Ukrainie. Rosja wspiera protegowanych, którzy dopuszczają się terroryzmu przeciwko ludności cywilnej na całym świecie, od Syrii po Ukrainę. Wyznaczając Rosję państwowym sponsorem terroryzmu, prawo zaostrza konsekwencje brutalnego zachowania Putina. Opierając się na uprawnieniach sankcyjnych pierwotnie stworzonych przez Kongres, ustawa jeszcze bardziej izoluje Rosję i ma poważne reperkusje gospodarcze dla reżimu Putina. Cieszę się, że mogę zebrać ponadpartyjną koalicję, która będzie bronić tej kwestii”.

Ted W. Lieu

Kongresman, Współprzewodniczący Komisji Polityki Demokratycznej i Komunikacji Izby Reprezentantów

„Świat jest boleśnie świadomy inwazji zbrodniarza wojennego Putina na Ukrainę i trwającego rozlewu krwi, który już spowodował śmierć tysięcy ukraińskich cywilów i żołnierzy. Panowanie terroru Putina musi się skończyć, a ta definicja jest jednym ze sposobów formalnego i zbiorowego uznania ogromnych zbrodni Putina przeciwko ludzkości”.

Addison Graves Wilson Sr.

Kongresman, członek Partii Republikańskiej

Joe Wilson podkreślił też, że zaangażowanie Rosji w międzynarodowy terroryzm jest ogromne i jest dokumentowane od lat, czy to poprzez bezpośrednie ataki na infrastrukturę cywilną i humanitarną, czy poprzez sieci najemników na całym świecie.

Tekst dokumentu został opublikowany na oficjalnym serwisie internetowym Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych.

„Na polecenie prezydenta Władimira Putina rząd Federacji Rosyjskiej wspierał i nadal popiera akty międzynarodowego terroryzmu wymierzone w przeciwników politycznych i narody”

– czytamy w tekście dokumentu.

Lista aktów międzynarodowego terroryzmu obejmuje działania Rosji przeciwko ludności cywilnej Czeczenii, wsparcie separatystów w Donbasie, wsparcie reżimu Baszara al-Asada w Syrii (uznanego za państwowego sponsora terroryzmu), zatrucie rodziny Skripalów w Wielkiej Brytanii, zestrzelenie malezyjskiego Boeinga oraz inne.

Osobną uwagę zwrócono na poparcie Rosji dla najemników z Grupy Wagnera, która w projekcie jest określona jako „formacja marionetkowa Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej”.

„Stany Zjednoczone mają wiele narzędzi, aby pociągnąć Federację Rosyjską do odpowiedzialności, zmniejszyć jej machinę wojskową i izolować ją ekonomicznie i dyplomatycznie, w tym ogłosić ją państwowym sponsorem terroryzmu i nałożyć odpowiednie sankcje”

– czytamy w dokumencie. CAŁY TEKST PROJEKTU USTAWY ZOBACZ TU>>>

PRZECZYTAJ:

Fundamenty pod islamski terroryzm kładł KGB

Generał KGB: Terroryzm musi stać się naszą główną bronią

Oficer FSB: Za działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml

Wcześniej przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi wezwała sekretarza stanu USA Antony’ego Blinkena do umieszczenia Rosji na liście krajów sponsorujących terroryzm i podkreśliła, że jeśli tego nie zrobi Departament Stanu, to Kongres sam znajdzie prawny sposób na podjęcie tej decyzji, podaje Politico.

Przypomnijmy, Nensi Pelosi oświadczyła, że: Rosja jest sponsorem międzynarodowego terroryzmu, a Putin to tchórz, który walczy z dziećmi i cywiłami, podaje agencja Ukrinform, powołując się na wywiad udzielony MSNBC, opublikowany na personalnym serwisie internetowym przewodniczącej Izby Reprezentantów Kongresu USA.

„Putin to tchórz. Walczy z ludnością cywilną. Walczy z dziećmi. Używa tego [terroru wobec ludności cywilnej] jako narzędzie wojny. Myślę więc, że oni [Rosjanie] powinni znaleźć się na liście terrorystów sponsorowanych przez państwo i mam nadzieję, że tak się stanie”

– powiedziała Nancy Pelosi i dodała, że „Jeśli Rosji nie ma na liście państwowych sponsorów terroryzmu, to taką listę trzeba podrzeć i wyrzucić”.

PRZECZYTAJ:

Pelosi: Putin to tchórz, który walczy z cywiłami i dziećmi! Rosja sponsorem terroryzmu

Scenariusz syryjski. Putin zorganizował niszczenie miast i masakrę ludności cywilnej

Przypomniała też, że ​​przywódca państwa nuklearnego, które najeżdża inny kraj, grozi użyciem taktycznej broni jądrowej, zachęca swoich żołnierzy do aktów przemocy, gwałcenia dziewczynek na oczach ich matek, matek na oczach ich dzieci, porywania dzieci itp. Te akty przemocy „wykraczają poza cywilizowane ludzkie zachowanie” – powiedziała przewodnicząca Izby Reprezentantów Kongresu USA i podkreśliła, że ​​decyzja o uznaniu Rosji za sponsora terroryzmu ułatwiłaby zastosowanie sankcji wobec Rosji, dlatego jej zdaniem „jest to bardzo ważne”.

Przypomnijmy, 27 lipca Senat Stanów Zjednoczonych jednogłośnie przyjął rezolucję uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm i wezwał szefa Departamentu Stanu Antony’ego Blinkena dodać Rosję do odpowiedniej listy państw pariasów. Rezolucja została przyjęta jednogłośnie w środę wieczorem, donosi The New York Times.

W tekście senatorowie wzywają Departament Stanu do uznania Rosji za sponsora terroryzmu i wskazują na zbrodnicze działania Kremla podczas wojen w Czeczenii, Gruzji, Syrii i na Ukrainie, które doprowadziły do ​​śmierci „niezliczonej liczby niewinnych mężczyzn, dzieci i kobiet”.

Umieszczenie Rosji na tej liście oznaczałoby znaczne zaostrzenie sankcji, ponieważ chodzi też o karach dla osób i krajów, które handlują ze sponsorem terroryzmu. Oznacza to, że sankcje wobec Rosji zostaną znacznie rozszerzone, co widać na przykładzie Kuby, Iranu, Syrii i Korei Północnej – mają one znacznie mniej relacji handlowych ze światem niż Rosja.

PRZECZYTAJ:

USA: Jeszcze przed inwazją powstało 18 obozów filtracyjnych dla Ukraińców

Słynny psychiatra: „Putin jest psychopatą z oznakami sadysty, prowokuje go słabość”

Przypomnijmy, 23 czerwca Komisja Senatu Stanów Zjednoczonych uchwaliła rezolucję, uznającą Rosję za sponsora terroryzmu – informuje rządowa rozgłośnia USA Voice of America (VOA).

Jeśli ten dokument zostanie zatwierdzony przez Sekretarza Stanu USA, Rosja będzie piątym państwem-pariasem na liście Departamentu Stanu, która obejmuje Kubę, Koreę Północną, Iran i Syrię. CZYTAJ WIĘCEJ TU>>>

Współautorami rezolucji Nr 623 są Demokrata Richard Blumenthal i Republikanin Lindsey Graham. Większość senatorów nie ma wątpliwości, że Rosja jest krajem sponsorującym terroryzm – powiedział w wywiadzie udzielonym VOA Jim Risch, senator z Idaho, członek Partii Republikańskiej.

Departament Stanu dodaje do listy sponsorów terroryzmu państwa, które zdaniem Sekretarza Stanu wielokrotnie wspierały akty terroryzmu na całym świecie.

Obecnie na liście są tylko cztery kraje: Kuba, Korea Północna, Iran i Syria. Rosja może być piątym.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Plan ludobójstwa zatwierdził osobiście Putin

Marionetkowy rząd i obozy koncentracyjne. Bild ujawnia plan Putina

Scenariusz ludobójstwa. Rosyjska agencja propagandowa ujawnia plany Putina

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

ZOBACZ TAKŻE: