Departament Skarbu USA ogłosił nowe sankcje finansowe wobec sektora produkcji naftowej Federacji Rosyjskiej za działania przeciwko Ukrainie, nałożone zgodnie z przyjętą w tym roku ustawą o sankcjach.

Są to nowe ograniczenia dotyczące bezpośredniego lub pośredniego przepisu, eksport lub powrotny wywóz towarów, usług (innych niż finansowe) lub technologii, dla niektórych rodzajów działalności w odniesieniu do osób fizycznych lub prawnych, które są już objęte sankcjami, ich mienia lub interesów majątkowych, jeśli działają w sektorze energetycznym Rosji, a mianowicie w dziedzinie produkcji ropy naftowej.

ZOBACZ TAKŻE:

Ustawa o amerykańskich sankcjach przeciwko Rosji

Jedna z nich zabrania wymienionych działań w celu poszukiwania lub wdrażania projektów dalekomorskich, arktycznych lub łupkowych, jeśli mogą doprowadzić do produkcji ropy naftowej w Rosji lub na morzu w strefach zastrzeżonych przez Rosję i przylegających do jej terytorium.

Kolejne ograniczenie, oprócz tego, zabrania także takich samych działań dla wspomnianych projektów, które rozpoczną się 29 stycznia 2018 r. lub później i mogą prowadzić do produkcji ropy naftowej w jakimkolwiek dowolnym miejscu. Ponadto, to drugie ograniczenie będzie miało zastosowanie do wszystkich takich projektów, w których osoby fizyczne lub prawne, które podlegają sankcjom, mają co najmniej 33 procent własności, a nie 50 procent, podobnie jak w przypadku innych podobnych sankcji USA.

Obecne ograniczenia dotyczą wyłącznie projektów związanych z produkcją ropy naftowej i nie dotyczą projektów związanych z produkcją gazu.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

W Pentagonie Rosja na jednej liście z terrorystami

Nadszedł czas, by pokrzyżować plany Kremla – były sekretarz generalny NATO

Trump podpisał ustawę o sankcjach wobec Rosji

Konflikt w Donbasie to akt rosyjskiej agresji – specjalny przedstawiciel USA (WIDEO)

Destabilizujące działania Rosji, jej działania na Ukrainie – nie do przyjęcia – Pence

To nie „separatyści”, ale Rosja. Departament Stanu USA oskarża Rosję o wspieranie terrorystów

Zachodowi należy włączyć Ukrainę do systemu bezpieczeństwa w Europie – Atlantic Council

Wiceprezydent USA nazwał FR jednym z głównym zagrożeń

Rosja zabijała ludzi na Ukrainie i myśleli, że za to nic nie będzie, lecz zapłata nadeszła – senator (WIDEO)

Senat USA może uderzyć w rosyjski sektor energetyczny

Trump oczekuje, że Rosja zwróci Krym Ukrainie

Senat USA poparł nałożenie sankcji na Rosję

Amerykanie przestają wydawać wizy Rosjanom