Stany Zjednoczone mają „idealną broń” przeciwko rosyjskim i chińskim okrętom podwodnym – informuje wpływowe amerykańskie wydanie „The National Interest”.

30 stycznia 2018 r. Marynarka USA otrzymała prototyp ścigacza okrętów podwodnych pod tytułem „Sea Hunter” – bezzałogowego statku do przeciwdziałania okrętom podwodnym. Wydanie zauważa, że statek jest największym bezzałogowym statkiem na świecie.

„Marynarka USA może uzyskać idealną broń do niszczenia rosyjskich i chińskich okrętów podwodnych”

stwierdza gazeta.

Warto zauważyć, że do funkcjonowania tego statku, zgodnie z planem, potrzebny jest minimalny udział człowieka tylko kontrola nadzorcza.

Jak informuje „The National Interest”, nowy ścigacz okrętów podwodnych może być również wykorzystywany w misjach do usuwania min z obszarów wodnych.

Przypomnijmy, że Federacja Rosyjska i Chińska Republika Ludowa są nazywane głównym zagrożeniem dla Stanów Zjednoczonych Ameryki na arenie polityki zagranicznej. Jest to określone w zaktualizowanej amerykańskiej strategii bezpieczeństwa narodowego, opublikowanej na stronie internetowej Białego Domu. Dokument zawiera 68 stron i został podpisany przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump nazwał Federację Rosyjską i Chiny rywalami, które wraz z nieuczciwymi reżimami i ugrupowaniami terrorystycznymi rzucają wyzwanie interesom, gospodarce i wartościom Ameryki.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Niepokojąca aktywność rosyjskich okrętów podwodnych. NATO reaguje

Rosja pracuje nad stworzeniem innowacyjnej torpedy nuklearnej – The New York Times

„Rosja jest wyzwaniem dla całego świata”. Amerykański generał opowiedział o scenariuszu wojny z Rosją

Die Welt: Jedyną możliwą opcją w relacjach z Rosją jest strategia siły

Nowy pocisk w amerykańskim arsenale nuklearnym będzie argumentem w negocjacjach z Federacją Rosyjską – James Mattis