Sekretarz obrony USA James Mattis powiedział, że nie posiada dokładnych informacji na temat zniszczenia rosyjskich najemników podczas amerykańskiego nalotu przeciwko siłom syryjskiego dyktatora Baszara al Assada.

„Rosjanie mówili nam wtedy, że ich sił tam nie ma … Ktoś postanowił zaatakować nas, a Rosjanie powiedzieli, że to nie dotyczy ich”

– powiedział szef Pentagonu na briefingu – informuje Departament Obrony Stanów Zjednoczonych.

Szef Pentagonu wątpi także, że Rosjanie kontrolują sytuację w regionie.

„Nie można prosić Rosji o zapobieganie konfliktowi w przypadku, gdy ona nic nie kontroluje. Tego nie można zrobić”

– podkreślił generał.

Przypomniał także, że przez długi czas rzeka Eufrat służyła jako linia podziału między siłami Assada i wojskami rosyjskimi z jednej strony, a syryjską opozycją i armią amerykańską z drugiej.

Rosjanie zawsze reagowali na nasze sygnały, zawsze odpowiadaliśmy, ta linia nigdy nie została naruszona”

– dodaje Mattis.

Przypomnijmy, że starcie z Amerykanami w Syrii zakończyło się druzgocącą klęską Rosjan. Koalicja kierowana przez Stany Zjednoczone zadała cios rosyjskim najemnikom. Według nowych danych zginęło ponad 215 Rosjan. Jednostkę rosyskich najemników „Wagner” praktycznie zniszczono. Okropne okaleczenie, kupa zwłok i pozostałości…

Istnieje opinia, że Moskwa celowo sprowokowała ofensywę rosyjskich najemników, zdając sobie sprawę z ogromnych strat. Oznacza to, że rosyjskie dowództwo rozmyślnie wydało rozkazy żołnierzom prywatnej kompanii wojskowej „Wagner”, w wyniku czego oczekiwano ich śmierci.

W ten sposób Kreml chce pozbyć się świadków zbrodni wojennych w Donbasie i Syrii. Taka opinia została wyrażona przez dziennikarza wojskowego Mirosława Gaja w Facebooku.

Według niego Kreml jest zainteresowany w likwidacji swoich własnych żołnierzy, które są świadkami zbrodni wojennych i aktywnego udziału Rosji w rozpętaniu konfliktu zbrojnego na Ukrainie czyli potencjalnych uczestników przyszłego sądu w Hadze. Dziennikarz wojskowy uważa, że Moskwa celowo, konsekwentnie i z powodzeniem nadal pozbywa się świadków zbrodni wojennych w Donbasie i Syrii.

Jagiellonia.org

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

Narzędzie zalegalizowanego terroru

Starcie z Amerykanami w Syrii zakończyło się druzgocącą klęską Rosjan. Nowe szczegóły

W Syrii zginęło 100 rosyjskich żołnierzy z prywatnej kompanii wojskowej „Wagner” – Girkin

Antyasadowskie siły zestrzeliły najnowszy rosyjski samolot szturmowy (WIDEO)

Poważne straty rosyjskiej armii w Syrii. Antyasadowskie siły zniszczyli 7 rosyjskich samolotów

Rosyjska armia padła ofiarą „pierwszego w historii ataku bojowego dronów”