Zastępca prokuratora generalnego Ukrainy Jewgen Jenin powiedział na antenie telewizyjnej 112 Ukraina, że informacja, że 2 stycznia Holandia opublikuje listę osób zaangażowanych w zniszczenie Boeing MN17 jest fałszywką rosyjskiej propagandy, która odwraca uwagę od katastrofy smoleńskiej. Nie planowano żadnych publikacji.

Według Jenina nie ma i nie może być 120 osób na liście osób zaangażowanych, podejrzenie będzie ogłoszone dziesięciu, maksymalnie do dwudziestu osób.

Kiedy ukraińscy śledczy zakończą pracę, zostaną ogłoszone podejrzenia. Wszystko to zostanie zrobione w porozumieniu z Holandią, gdzie odbędzie się proces. Istnieją już odpowiednie ustalenia dotyczące koordynacji.

Przypomnijmy, dziś rano media rozpowszechniały informacje, których głównym źródłem była rosyjska opozycyjna informacyjno-publicystyczna rozgłośnia radiowa „Echo Moskwy”, która twierdziła, że Holandia, 2 stycznia, ujawni nazwiska osób związanych ze śmiercią pasażerów Boeinga MH17 należącego do linii lotniczych Malaysia Airlines zestrzelonego nad Donbasem.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Boeing MH17. „Zaproponujemy podejrzanym na zasadzie dobrowolności stawienie się przed holenderskim sądem”