Osoby, którzy brali udział w zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga MH17, zostaną oficjalnie poinformowani o podejrzeniu – powiedział zastępca prokuratora generalnego Ukrainy Jewgen Jenin w komentarzu udzielonym agencji Ukrinform.

Kiedy ukraińscy śledczy zakończą pracę, zostaną ogłoszone podejrzenia. Wszystko to zostanie zrobione w porozumieniu z Holandią, gdzie odbędzie się proces. Istnieją już odpowiednie ustalenia dotyczące koordynacji.

„Ukraina i Holandia przykładają największą wagę do śledztwa w tej sprawie. Kolejnym etapem będzie oficjalne oświadczenie o podejrzenie” – powiedział Jenin.

Zastępca prokuratora generalnego dodał, że Międzynarodowa Grupa Śledcza będzie miała trochę czasu, aby zakończyć dochodzenie przygotowawcze i pozwać oskarżenia przeciwko podejrzanym.

„Zaproponujemy podejrzanym na zasadzie dobrowolności stawienie się przed holenderskim sądem” – powiedział urzędnik.

Przypomnijmy, dziś rano media rozpowszechniały informację udostępnioną przez rosyjską opozycyjną rozgłośnie radiową „Echo Moskwy”, która twierdziła, że Holandia, 2 stycznia, ujawni nazwiska osób związanych ze śmiercią pasażerów Boeinga MH17 należącego do linii lotniczych Malaysia Airlines zestrzelonego nad Donbasem. Komentując tą wiadomość zastępca prokuratora generalnego Ukrainy Jewgen Jenin powiedział na antenie telewizyjnej 112 Ukraina, że ta informacja jest fałszywką rosyjskiej propagandy, celem której jest odwracanie uwagi od katastrofy smoleńskiej.

Przypomnijmy, że samolot Boeing MH17 należący do linii lotniczych Malaysia Airlines, który wykonywał lot z Amsterdamu do Kuala Lumpur, został zestrzelony 17 lipca 2014 roku w obwodzie donieckim, nad terytorium okupowanym przez rosyjskich terrorystów. W wyniku aktu terrorystycznego zginęło 298 pasażerów statku powietrznego. Wśród zabitych było 80 dzieci. Pasażerowie lotu byli obywatelami 10 krajów. Większość zmarłych (196 osób) to obywatele holenderscy.

Źrodło: Ukrinform, tłum Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Fake news!!! Celem jest odwracanie uwagi od katastrofy smoleńskiej!!!

Śledczy: Rosyjski Buk zestrzelił malezyjski samolot