Są nowe dowody ws. zdrady dyplomatycznej. Chodzi o Smoleńsk

Są nowe dowody ws. zdrady dyplomatycznej. Chodzi o Smoleńsk
W ostatnich tygodniach pojawił się nowy materiał dowodowy w sprawie tzw. zdrady dyplomatycznej w „śledztwie okołosmoleńskim” – poinformował prokurator krajowy Bogdan Święczkowski.

Święczkowski nadzoruje dwa postępowania związane z katastrofą smoleńską – postępowanie związane z tzw. zdradą dyplomatyczną i drugie dot. niedopełnienia obowiązków, tj. nieprzeprowadzenia w Polsce oględzin ciał ofiar katastrofy. O nowych dowodach Bogdan Święczkowski mówił w programie Doroty Kani „Koniec systemu” w Telewizji Republika.

Ostatnie tygodnie, miesiące przyniosły zaskakujący nowy materiał dowodowy (…); to są rzeczy, które dotąd w sferze publicznej nie były znane

Bogdan Święczkowski

prokurator krajowy

Pytany, czy chodzi o materiały z przesłuchania b. premiera Donalda Tuska stwierdził, że materiały z przesłuchań byłego premiera nie są tak zaskakujące, jak to, co udało się ustalić śledczym.

Przesłuchania Tuska to nie są takie zaskakujące materiały dowodowe, mówię o poważnych materiałach dowodowych, które udało się uzyskać w toku czynności przeprowadzonych przez funkcjonariuszy służb specjalnych czy prokuratorów. Zabezpieczono nowy materiał dowodowy, który rzuca nowe, bardzo mocne światło na decyzje, które w tym czasie podejmowano. Musimy jednak przeprowadzić szereg czynności procesowych

Bogdan Święczkowski

prokurator krajowy

Według prokuratora krajowego, ten materiał dowodowy „był gdzieś schowany”. Teraz prokuratura musi jeszcze przeprowadzić szereg czynności procesowych, w związku z nowymi ustaleniami.

W moim przekonaniu przełom roku przyniesie nam jakieś tutaj istotne decyzje procesowe

Bogdan Święczkowski

prokurator krajowy

Jagiellonia.org / niezalezna.pl

Są nowe dowody ws. zdrady dyplomatycznej. Chodzi o Smoleńsk Ћого JAGIELLONIA.ORG zdrady

About The Author

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serdecznie zapraszamy Państwa do polubienia i śledzenia naszego fanpage

Portal Międzymorza Jagiellonia.org
Share via
Send this to a friend