Kreml przekształca wojnę hybrydową przeciwko Ukrainie na światową wojnę hybrydową.

Rosja rozszerza geografię wojny, Ukraina jest przykładem tego, czego ma się spodziewać Europa, jeżeli nie uzna nowej rzeczywistości, powiedział były sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (1996—1999), kierownik Narodowego Instytutu Badań Strategicznych, były sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Wołodymyr Gorbulin w czasie Kijowskiego Forum Bezpieczeństwa, informuje korespondent „Gordon”.

Problem polega na tym, że Rosja nie zamierza ustawać. Rozszerza geografię wojny i przekształca wojnę hybrydową przeciwko Ukrainie na światową wojnę hybrydową. W trzecim roku wojny stykamy się z niełatwą prawdą, którą Ukraińcy będą musieli przyjąć: sami nie poradzimy sobie z Rosją”, – zaznaczył.

Gorbulin dodał, że nawet Europa nie jest w stanie samodzielnie zwyciężyć FR, jeżeli nie będzie konsolidacji wszystkich państw europejskich.

Ironia polega na tym, że ten fakt agresji nie jest oczywisty dla Europy. Wielu stara się trzymać głowę w piasku

– podkreślił.

Ekspert zaznaczył, że Rosja ma destrukcyjny wpływ na Europę: „Nie można ufać szatanowi, który twierdzi, że nie istnieje. Tak samo nie można ufać Rosji, która mówi, że nie wpływa na procesy w Europie. Wpływa, co więcej wpływa destrukcyjnie, we własnych interesach”.

ZOBACZ TAKŻE:

Wojna już trwa! Obiektem ataku jest cała Europa

Gorbulin dodał, że „agresor rozumie tylko logikę eskalacji i zatrzyma się tylko w przypadku, gdy w odpowiedzi na jego niewinne żarty przeciwnicy zaczną strzelać z armat po prostu na wszelki wypadek”. Podkreślił, że Europa „powinna pokazywać moc, nie zaś słabość i brak jedności”.

Rosja zaanektowała Krym po bezprawnym „referendum” 16 marca 2014 roku. Przyłączenie półwyspu do FR nie uznaje Ukraina i większość krajów świata.

Miesiąc później rozpoczął się konflikt zbrojny w Donbasie. Działania bojowe odbywają się między Siłami Zbrojnymi Ukrainy i prorosyjskimi bojowcami, którzy kontrolują część obwodu donieckiego i ługańskiego.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Na celowniku Kremla

Wróg u bram

Ruskie idą. Сo grozi światu?

Fundamenty pod islamski terroryzm kładło KGB

Antypolonizm. Zwyczajny rosyjski faszyzm

Wojna oczami Polaka

Pułapka Dmowskiego

https://jagiellonia.org/wojna-przeciw-polsce-trwa-polsko-obudz-sie-2/