Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden w telefonicznej rozmowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim obiecał niezachwianie wspierać suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji – informuje służba prasowa Białego Domu.

„Prezydent Biden potwierdził niezachwiane poparcie Stanów Zjednoczonych dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w obliczu trwającej agresji Rosji w Donbasie i na Krymie” – czytamy w oświadczeniu.

Prezydenci rozmawiali także o reformach na Ukrainie i walce z pandemią koronawirusa.

PRZECZYTAJ:

Joe Biden: Jeśli wygram wybory, Ukraina stanie się priorytetem polityki międzynarodowej

„Prezydent Biden podkreślił zaangażowanie swojej administracji w ożywienie naszego strategicznego partnerstwa, wspierającego plan prezydenta Zełenskiego w walce z korupcją i wdrażanie programu reform opartego na naszych wspólnych wartościach demokratycznych, które zapewniają obywatelom Ukrainy sprawiedliwość, bezpieczeństwo i dobrobyt. Przywódcy zgodzili się, że reformy te mają kluczowe znaczenie dla euroatlantyckich aspiracji Ukrainy. Dyskutowali również o znaczeniu ścisłej współpracy między Stanami Zjednoczonymi a Ukrainą w celu powstrzymania pandemii COVID-19 i wzmocnienia demokracji w regionie” informuje służba prasowa Białego Domu.

Rozmowa prezydentów Ukrainy i Stanów Zjednoczonych odbyła się 2 kwietnia.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Rosja ściąga wojska do granicy z Ukrainą. USA przewidują „potencjalnie nieuchronny kryzys”

Joe Biden: Putin jest zabójcą. Prezydent USA zapewnił, że gospodarz Kremla słono zapłaci za ingerencję w amerykańskie wybory

The Hill: Biden może ożywić Europę Wschodnią i zmobilizować międzynarodowy front przeciwko rosyjskiej agresji