Rosja zapewnia znaczne wsparcie reżimowi Nicolasa Maduro, naruszając prawa Wenezuelczyków. Stanowisko USA bez zmian – Moskwa musi „wynieść się” z Wenezueli.

Stanowisko USA w sprawie Wenezueli pozostaje niezmienione. Stany Zjednoczone podkreślają, że Rosja powinna przestać ingerować w wewnętrzną politykę Wenezueli i innych krajów – oświadczył sekretarz stanu USA w eterze kanału ABC News.

„Rosjanie powinni wynieść się [z Wenezueli]. Prezydent wyraził to bardzo wyraźnie, mówiąc, że Rosjanie powinni to zrobić. Chcemy, aby wszystkie kraje to zrobiły – wśród nich Iran – wszystkie kraje, które ingerują w korzystanie z prawa narodu Wenezueli do przywrócenia demokracji, powinny odejść”.

Michael Richard „Mike” Pompeo

Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych w administracji prezydenta Donalda Trumpa

PRZECZYTAJ:

Kryzys w Wenezueli. Dlaczego Putin wspiera skrajnie lewicowego uzurpatora?

Pompeo potwierdził, że Stany Zjednoczone rozważają możliwość zastosowania pełnego zakresu środków przeciw reżimowi Nicolasa Maduro w Wenezueli. Przede wszystkim oznacza to metody dyplomatyczne i polityczne, zauważył, ale jeśli sytuacja ulegnie pogorszeniu, może dojść również do interwencji militarnej.

Przypomnijmy, sekretarz stanu USA Mike Pompeo, wyrażając stanowisko oficjalnego Waszyngtonu powiedział, że Rosja powinna zmienić swoje zachowanie wobec Ukrainy i musi przestać ingerować w wybory na całym świecie.

„Oczekujemy, że Rosja zmieni swoje zachowanie zarówno w kwestii Ukrainy, jak i w dziedzinie wysiłków, które poczyniła, aby wpłynąć na wybory w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Kontynuacja tego zachowania jest nie do przyjęcia, jeśli kraj chce nadal być członkiem społeczności międzynarodowej”

– powiedział Pompeo.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Trump: Rosja ma się wynieść z Wenezueli!

Donald Trump nie wyklucza wysłania wojsk do Wenezueli

Wenezuela: Trump uznał lidera opozycji za prawowitego prezydenta, Putin popiera obalonego uzurpatora