Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wraz z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Gruzji i Centralną Agencją Wywiadowczą Stanów Zjednoczonych (CIA) zatrzymały w obwodzie kijowskim jednego z liderów Państwa Islamskiego Cezara Tochosaszwili, Czeczena urodzonego w Gruzji, znanego pod imieniem Al-Bara al-Sziszani, informuje biuro prasowe SBU.

Od 2012 r. obywatel Gruzji, nazywany Al-Barem al-Sziszani był emirem grupy bojowników Ahadun Ahad, która walczyła w prowincji Latakia w Syryjskiej Republice Arabskiej. W 2013 r. objął jedno z najwyższych stanowisk w Państwie Islamskim, był zastępcą Abu Umar asz-Sziszaniego – „ministra wojny” Państwa Islamskiego.

PRZECZYTAJ:

Putin za pomocą islamistów z ISIS chce rozpętać wojnę na Bałkanach! Niepokojąca prognoza

W 2016 r., po likwidacji Abu Umar asz-Sziszaniego, Al-Bar al-Sziszani wyjechał do Turcji, skąd nadal koordynował działalność organizacji terrorystycznej.

Latem 2018 roku terrorysta, posługując się fałszywym paszportem, przybył na Ukrainę. SBU informuje, że na podstawie podrobionych dokumentów jeden z liderów Państwa Islamskiego zalegalizował swój pobyt.

ZOBACZ TAKŻE:

Eksperci: To Rosja stworzyła Państwo Islamskie

Państwo Islamskie pomaga Putinowi w walce z Zachodem

Rosyjski generał ujawnił dlaczego Kreml sprowokował wojnę w Syrii

Przypomnijmy, The Washington Post opublikował informację amerykańskich służb specjalnych, że CyberCaliphate udający zwolenników organizacji Państwa Islamskiego faktycznie okazał się jednostką wojskową p/p 54777 GRU (Głównego Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej), która prowadzi psychologiczną wojnę przeciwko krajom zachodnim.

PRZECZYTAJ:

Rosyjski generał ujawnił dlaczego Kreml sprowokował wojnę w Syrii

Służby specjalne Federacji Rosyjskiej uczestniczyły w tworzeniu uzbrojonych grup islamskich, w tym Państwa Islamskiego – twierdzi Said Ismagiłow, mufti z Muzułmańskiej Rady Ukrainy „Umma”  w wywiadzie udzielonym portalowi Informator.news.

Przypomnijmy, szef I Zarządu Głównego KGB (w latach 1956-1971) generał-pułkownik Aleksander Sacharowski powiedział: „W dzisiejszym świecie, gdy broń atomowa sprawiła, że siła militarna to archaizm, terroryzm powinien stać się naszą główną bronią”.

Z kolei, Ion Mihai Pacepa, najwyższy rangą oficer wywiadu radzieckiego bloku, który uciekł na Zachód, wydał książkę „Dezinformacja” (Disinformation), z której wynika, że powody islamskiego terroryzmu kryją się w tajnej operacji KGB w latach 70.

PRZECZYTAJ:

NATO oskarża Rosję: „Używa uchodźców jako żywej broni przeciwko Europie”

The New York Times: Kreml płaci uchodźcom za zamieszki w Europie

Jak informowaliśmy wcześniej, w telewizji ukraińskiej 1+1 w programie „TSN. Tydzień” pokazano wywiad, który wywołał prawdziwy skandal szpiegowski. Oficer Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), specjalista od organizacji terrorystycznych, powiedział w nim, że za aktywną działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml. Choć mówi się o tym od dawna, dotąd nie było na to dowodów.

Słowa rosyjskiego oficera zostały już zweryfikowane. Fachowcy dwukrotnie sprawdzali jego wiarygodność za pomocą wykrywacza kłamstw. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości: funkcjonariusz FSB mówi prawdę.

PRZECZYTAJ:

Fundamenty pod islamski terroryzm kładło KGB

Europa Umiera? Za aktywną działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml – oficer FSB

ZOBACZ TAKŻE:

Węzeł gordyjski Bliskiego Wschodu. III wojna światowa tuż za progiem

Ukraina przekazała NATO raport o związkach Rosji z ISIS

Ukraina przedstawiła NATO kolejny raport o rosyjskich powiązaniach z islamskimi terrorystami